Sağlıklı Yaşam Merkezinin ikincisi Fatsa’ya açılacak

Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Türkiye genelinde sadece Afyon’da bulunan Sağlıklı Yaşam Merkezinin ikincisinin Fatsa’ya açılacağını söyledi.

Sağlıklı Yaşam Merkezinin ikincisi Fatsa’ya açılacak

14 Kasım 2017 15:17


2005 yılında kamu arazisine özel müteşebbis eliyle yapılan özel hastanenin iflas etmesinin ardından mevcut hizmet binasının hazineye devir olan Kumru-Korgan karayolunda bulunan hastane binasına sağlıklı yaşam merkezinin açılacağını söyleyen Kaymakam Mehmet Yapıcı, “Fiziksel aktivite egzersiz birimi, fizyo ve ergo terapi birimi, bulaşıcı hastalıklar birimi, verem savaş dispanserliği birimi, diş hekimliği birimi, kanser erken teşhis tarama birimi, kadın üreme sağlığı danışmanlığı birimi, çocuk sağlığı birimi, sigara bırakma birimi, kronik hastalıklar birimi, obezite sağlıklı yaşam birimi, sağlıklı yaşlanma birimi ve toplum sağlığı merkezimiz bu binada hizmet verecek. Türkiye’de ikincisinin açılması bizler için önem teşkil ediyor” dedi.


Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, “Fatsa’nın ve bölgenin bir numaralı sorunu nüfustur. 2030 yılında Fatsa’nın mevcut nüfusu kesinlikle 250 bin olmalıdır. Bu rakam uzak değildir. Fatsa’da yeni yapılan imar ve binalarla bu hedefe ulaşılabilir. Fatsa’nın kesinlikle kent olması gerekiyor. Her alanda gelişiriz eğer kent olursak. Nüfus geniş olursa gelişmişlik de o kadar iyi olur. Ekonomi gelişir ve kendi kendine kalkınan bir ilçe durumuna gelir” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
9
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  15°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  15°C
 • Cuma
  Yağmurlu
  8°C
Reklamı Geç