Tarihi çarşıda açılış öncesi panel

Ünye Belediyesinin ilçenin tarihi değerlerini yeniden gün yüzüne çıkartmak ve turizme kazandırmak adına başlattığı "Kültür Yolu Projesi" kapsamında restorasyonu yapılan "4 Arasta 1 Orta Çarşı Projesi"nin açılışı öncesi bir panel düzenlendi.

Tarihi çarşıda açılış öncesi panel

03 Ekim 2017 17:56


Ünye turizminin merkezinde 4 Arasta 1 Orta Çarşı konulu panele Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları ve esnaflar katıldı.


Ünye turizmi ve tarihi kimliği açısından büyük önem taşıyan projenin açılışı öncesi düzenlenen panelde konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, geçmiş ile geleceği aynı potada eriten projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Çamyar yaptığı konuşmada, “Bir şehirde ruh varsa o şehirde kültür vardır, medeniyet vardır dolayısıyla turizm vardır. Ünye’nin tarihine baktığımızda evlerin kapısındaki taşa yontulan, hamamlarda mermere dokunan, ibadethanelerde yüzeye işlenen sanatların yüzyıllar arasında serbestçe dolaşan bir hafızaya bekçilik ettiğini görmekteyiz. Bu hafızayı zinde tutarak, yıpranmış olanlarını canlandırarak, bir kültür iklimini Ünye’mizde yeşertmeyi ve gelecek nesillere aktarmayı amaçladık” dedi.


Konuşmaların ardından panele geçildi. Oturum Başkanlığını Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor’un yaptığı panele konuşmacı olarak ise İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ünye Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifi adına Soner Çam, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi ve Ünye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmet Çat katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç