" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

TKDK Proje Bekliyor

" width="780" height="429" alt="">

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Mustafa Yücel, 2014 yılında tarımsal alanda 33 milyon liralık yatırım yapmak…

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Mustafa Yücel, 2014 yılında tarımsal alanda 33 milyon liralık yatırım yapmak isteyen projelere 16 milyon lira hibe desteği verildiğini söyledi.
Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası (OTSO) Ağustos Ayı Meclis toplantısına katılarak üyelere tarımsal destekler konusunda bilgi veren Mustafa Yücel, Ordu ilinin Türkiye'de en fazla proje başvurusu yapan iller arasında olduğunu belirtti. 2011 yılından bu yana 742 başvuru yapıldığını ifade eden Yücel, “En fazla başvuru arıcılık projeleri konusunda oldu. Dolaylı olarak yatırım tutarlarımız düşük. Yatırım tutarlarına bakıldığında Ordu ili Türkiye'de 42 il arasında 34'üncü sıradadır” dedi.
87.5 MİLYONLUK YATIRIMA 45 MİLYONLUK HİBE
2014 yılında proje başvurusu yapan müteşebbislerin yatırım tutarının 33 milyon lira olduğunu, bunun 16 milyon lirasını TKDK olarak karşıladıklarını belirten Yücel, bu yıl daha çok başvuru yapılmasını beklediklerini ifade etti. Bu yıl 50 milyonluk yatırıma 25 milyonluk hibe dağıtmayı öngördüklerini belirten Yücel, “2011 yılından bu yana 742 başvuru yapıldı. 432'si ile sözleşme imzalandı. Bu sözleşmesi imzalanan projelerin yatırım tutarı 87.5 milyon lira. Bu yatırımlara TKDK olarak vereceğimiz 45 milyon liralık hibe desteğinin 22 milyon lirasını ödedik. Açık konuşmak gerekirse 87 buçuk milyonluk yatırım Ordu için ufak bir rakam. Bunu arttırma niyetimiz var. Et üreten tarımsal işletmelerden, kırsal turizme, yerel ürünlerden yöresel el sanatlarına kadar birçok kırsal kalınma alanında desteğimiz var. Ordu'nun kalkınmasına katkı sağlamak için yatırımcıları bize yönlendirmenizi ve proje hazırlamanızı bekliyoruz” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.