İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yeşim Çetir'in babası da kanserden öldü

İstanbul’da bir hastanede geçirdiği ameliyat sırasında soluk borusu delinen ve ameliyat için gittiği ABD’de verdiği 6 yıllık yaşam mücadelesini kaybeden Yeşim Çetir’in babası Hayrullah Çetir de yakalandığı kansere yenik düştü.

İstanbul'da bir hastanede geçirdiği ameliyat sırasında soluk borusu delinen ve ameliyat için gittiği ABD'de verdiği 6 yıllık yaşam mücadelesini kaybeden Yeşim Çetir'in babası Hayrullah Çetir de yakalandığı kansere yenik düştü.


İstanbul'da koltuk altı terlemesi şikayetiyle gittiği hastanede geçirdiği ameliyat sırasında soluk borusu delinen ve ameliyat için gittiği ABD'de 6 yıllık verdiği yaşam mücadelesini kaybeden 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Yeşim Çetir'in vefatından sonra rahatsızlanan ve akciğer kanseri teşhisi konulan Hayrullah Çetir, Ordu ve Samsun'daki hastanelerde yapılan tedavilere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayrullah Çetir'in ölen kızı Yeşim Çetir'in mezarının yanına defnedileceği öğrenildi.Kızının ölümünden sonra hukuk süreci başlatmıştı


Kızının ölümünden sonra hukuk süreci başlatan ve verdiği röportajda çok üzgün olduğunu belirten Hayrullah Çetir, “6 yıldır mücadelemizi devam ettiriyorduk. Son görevimizi yapmak için cenaze törenindeyiz. Mahkeme süreci İstanbul, İsveç ve Amerika'da olmak üzere 3 ayrı yerde devam ediyor. Takibini itina ile yapacağım. Bu tür talihsizlikler artık yaşanmasın, bazı insanlar veya bazı doktorlar için ibret olmuş olabilir bu durum. Dünyada kızımın durumu tekti. Biz yaşaması için çok mücadele ettik. 6 yılımızı verdik. Takdiri ilahi olarak değerlendiriyoruz, kızımın Allah mekanını cennet eylesin” ifadelerini kullanmıştı.


Hayrullah Çetir, Ordu'nun Çatalpınar ilçesi Göller Merkez Camisi'nde kılınacak cenaze namazından sonra Yukarı Mahalle'de bulunan aile kabristanlığında toprağa verilecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.