“Aşkınızı Çiçekler, Açlığınızı Simitler Anlatsın” projesi

Osmaniye’de düzenlenen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı “Aşkınızı Çiçekler, Açlığınızı Simitler Anlatsın” projesi sona erdi.

“Aşkınızı Çiçekler, Açlığınızı Simitler Anlatsın” projesi

24 Ağustos 2017 15:48


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Osmaniye Belediyesi, Osmaniye Engelli Bireylere İş ve Meslek Edindirme Derneği ortaklığında Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından gerçekleştirilmekte olan “Aşkınızı Çiçekler, Açlığınızı Simitler Anlatsın” isimli Avrupa Birliği projesi kapanış toplantısı Gala Tesisleri’nde gerçekleştirildi.


Toplantıda proje ile ilgili konuşma yapan Osmaniye İŞKAD Başkanı Feride Demir, “Çiçekçilik ve organizasyon sunum elemanlığı için 25, kahvaltılık ürünler hazırlama eğitimi için de 25 kursiyer belirlendi. Bu kursiyerlerin en az yüzde 60’ının kadınlardan oluşturulmasına özen gösterildi. Proje kapsamında hazırlanan eğitim kitapçıkları eşliğinde görsel ve uygulamalı olarak üç ay boyunca Kahvaltılık Ürünler Hazırlama Mesleki Eğitimleri gerçekleştirildi" dedi.


AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal ve Vali Ömer Faruk Coşkun da yaptıkları konuşmalarda Feride Demir’i kutlayarak, bu tür projelerin Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesinde önemli rol oynayacağını söylediler.


Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. Kursiyerler sevinçlerini müzik eşliğinde eğlenerek kutladılar.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

OSMANİYE HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
Reklamı Geç