İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Genç Çiftçi Projesi kapsamında 36 baş damızlık sığır dağıtımı yapıldı

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü 30 bin TL hibeli genç çiftçi projesi kapsamında 36 baş damızlık sığır dağıtımı yapıldı.

Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü 30 bin TL hibeli genç çiftçi projesi kapsamında 36 baş damızlık sığır dağıtımı yapıldı.


Bahçe Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamındaki 30 bin TL Hibeli Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde 36 baş dişi damızlık sığır dağıtımı yaptı.


Dağıtım töreninde konuşan Bahçe İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu "Bakanlığımızca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında ki 30 Bin TL hibeli Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde İlçemiz köylerinde ikamet eden 6 genç çiftçimize, 6'şar baştan toplam 36 baş dişi damızlık sığır dağıtımını gerçekleştirdik. Dağıtılan damızlık sığırların alımı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nce yapılmış ve İlçemiz genç çiftçilerine tahsis edilmiştir. Böylece İlçemizde ikamet eden 6 genç çiftçimize Bakanlığımız bütçesinden 180 Bin TL. hibe desteği sağladık. Bakanlığımızca uygulanan Genç Çiftçi Projesi 3 yıllık bir Proje olup bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. 2018 yılında da Genç Çiftçi Projesinin uygulanmasına devam edilecektir. Gerçekleştirdiğimiz 30 bin TL hibeli dişi damızlık sığır projesinin İlçemiz hayvancılığına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.


Dağıtım törenine Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Açıkgöz, İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Tolukan, İlçe Müdürlüğü Veteriner Hekimleri ve personelleri ile genç çiftçiler katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.