Kalekoldaki askerlere bayram sürprizi

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) yönetim kurulu üyeleri, Kurban Bayramı nedeniyle Amanos Dağlarındaki tek Kalekol olan Kalecik Şehit Ali Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret ederek, askerlerin bayramını kutladılar.

Kalekoldaki askerlere bayram sürprizi

03 Eylül 2017 12:31


Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi sınırlarında yer alan Amanos dağlarının yaklaşık 800 metre rakımlı çevreye hakim tepede yer alan kalekolu ziyaret eden OGC yönetimi, kalekolda görevli askerlerin bayramını kutladılar. Gazeteciler ayrıca Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin göreve gidişine de şahit oldular. JÖH timinin de bayramını kutlayan gazeteciler, onları göreve uğurladılar.


Daha sonra kalekolda kalan askerlerin tek tek bayramını kutlayan OGC Başkanı İsrafil Avcı ve yönetim kurulu üyeleri, askerlere çikolata ve hediye paketi takdim ettiler. Kalekol komutanının askerlerin bayramını kutlamasının ardından konuşma yapan OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Sizler uzak illerden buraya gelip, vatanımızı korumak, şanlı bayrağımızı burada dalgalandırmak için görev yapıyorsunuz. Ülkemizin en çok şehit veren ili olan Osmaniye’de görev yaptığınız için bizler de sizlere minnettarlığımızı ifade etmek istedik ve bayramınızı kutlamaya geldik. Osmaniye olarak sizlere minnettarız. Allah yar ve yardımcınız, Kurban Bayramınız mübarek olsun” dedi.


Bayramlaşmanın ardından kurban kesimi yapıldı. Daha sonra kalekolun bahçesinde düzenlenen eğlence programında Osmaniyeli yerel sanatçı İbrahim Karacülle (Ozan Maranlı) ilk olarak kahramanlık türküleri söyledi. İlerleyen dakikalarda Ozan Maranlı’nın sazı ve türküleri eşliğinde OGC yönetimi ve askerler oynayarak eğlendiler. Bu arada bazı askerler şiir okudu ve türkü söyledi. Burada da askerlere tatlı ikramı yapıldı. Program askerlerle çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


Kalekol komutanı ve askerler böyle anlamlı bir günde gelerek bayramlarını kutlayan OGC yönetimine teşekkür ettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

OSMANİYE HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Salı
  Sıcak
  35°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç