İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şırnak'tan Rize'ye gönül köprüsü kuruldu

RİZE (İHA) – ’Karadeniz Doğu ile Buluşuyor Projesi’ kapsamında, Şırnaklı öğrenciler, Rizeli öğrencilere kendi yazdıkları notlarla dolu kitaplar gönderdi.

RİZE (İHA) – 'Karadeniz Doğu ile Buluşuyor Projesi' kapsamında, Şırnaklı öğrenciler, Rizeli öğrencilere kendi yazdıkları notlarla dolu kitaplar gönderdi.


Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan İMKB Fen Lisesi öğrencileri geçtiğimiz aylarda Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrencilere, Rize'den sevgi ve destek temalı notlarla dolu kitaplar gönderdi. Destek amaçlı gönderilen kitaplara aynı şekilde karşılık veren Silopili öğrenciler, kitapların içerisine yaşadıkları bölgenin sıkıntılarını belirtti ve birlik, beraberlik mesajı veren cümleler yazdı.


Silopi'den gönderilen kitaplar Çayeli İMKB Fen Lisesi öğrencilerine dağıtıldı. Okulun konferans salonunda gerçekleşen programa Silopi'den Çayeli'ne gelen Girikamo Derneği Başkan Vekili Adem Çakmakçı da katıldı. Programda Afrin şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Program sonunda Silopi'den gönderilen, içerilerinde ‘' Ellerimiz bir oldukça kimse bizi yıkamaz.'', ‘'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.'', Yaşasın birlik, yaşasın beraberlik, yaşasın kardeşlik.'' gibi cümleler yazan kitaplar öğrencilere dağıtıldı.


Adem Çakmakçı program sonrasında İHA muhabirine yaptığı açıklamada, vatanın birliği ve beraberliği için çabaladıklarını söyledi. Çakmakçı "Yakın zamanda Rizeli gençlerin, Şırnaklı gençler ile buluşmasını düzenleyeceğiz. Rizeli kardeşlerimizin göndermiş oldukları kitapları Silopi'de öğrencilerimize dağıttık, şimdi ise Silopi'den gelen kitaplarımızı Çayelili kardeşlerimize dağıtıyoruz. Burada gençlerimizin birbirlerine karşı yazdıkları birlik ve beraberlik mesajlarını okuduk. Afrin için, şehitlerimiz için dualar ettik. Öğrenci kardeşlerimize, şehitlerimizin geride kalanları olduğumuzu söyledik ve vatanımızı, birliğimiz ve beraberliğimiz için korumamız gerektiğini vurguladık'' dedi.


Öte yandan proje kapsamında, ilerleyen aylarda Rizeli öğrenciler Şırnak'ın Silopi ilçesine, Silopi'deki öğrenciler ise Rize'nin Çayeli ilçesine ziyaret düzenleyecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.