İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

9. Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları

Malatya'da, 9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'nın açılışı gerçekleştirildi.23 ilden 2250 sporcunun katılımıyla 27 Ağustos-2 Eylül…

Malatya'da, 9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'nın açılışı gerçekleştirildi.
23 ilden 2250 sporcunun katılımıyla 27 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Malatya'da yapılacak olan 9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'nın açılış töreni kapsamında, eski belediye meydanında toplanan sporcular, davul-zurna eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından, açılış programının yürüyüş kısmı tamamlandı. Açılış töreni kapsamında konuşmalar Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, 9. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'nın 23 ilden 2 bin 250 sporcunun katılımıyla Malatya'da yapılacağını ifade etti. Şahin, Malatya'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'na ikinci kez ev sahipliği yaptığını anımsatarak, "Sizler burada, sporun yanı sıra ilinizde oluşturduğunuz dostluğu, diğer 23 şehirle paylaşıyorsunuz. Kardeşliğinizi, arkadaşlığınızı ve birbirinizle olan ilişkiyi daha da pekiştirmiş oluyorsunuz. Arkadaşlarınızdan birçok şey alırken, onlara da bir şeyler katacaksınız" dedi.
BAYKAN: "BU TESİSLERİN DOLMASI GEREKİYOR"
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ise, "Spor tesisleri inşaatlarını gerçekleştirirken, bu tesislere sporcu kaynağı üretme adına organize edilen Yaz Spor Oyunları, bu yıl Malatya'da gerçekleşiyor. Sporcularımızın centilmence, fair-play sınırları çerçevesinde mücadele etmelerini; sporun temel anlayışını, nasıl başlıyorsa öyle bitsin anlayışını uygulayacaklarına inancımız tamdır. Sizler için Türkiye'nin dört bir tarafında binin üzerinde spor tesisisin yapımına devam ediyoruz. Bu tesislerin dolması gerekiyor" diye konuştu.
Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı da 23 ilden gelen sporcuları Malatya'da ağırladıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Umarız sporcularımız buradan güzel anılarla evlerine dönerler. Müsabakalar, 12 branşta gerçekleştirilecek. Tüm Malatyalıları müsabakaları izlemeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.