AKM’de ’2017 spor branşları yılın sporcusu’ ödül töreni gerçekleşti

Amatör Haftası nedeniyle ’2017 spor branşları yılın sporcusu’ ödül töreni geniş katılımla gerçekleşti.

AKM’de ’2017 spor branşları yılın sporcusu’ ödül töreni gerçekleşti

13 Ekim 2017 18:33


Amatör Haftası nedeniyle bu yıl 3.’sü düzenlenen ’2017 spor branşları yılın sporcusu’ ödül töreni geniş katılımla gerçekleşti. Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) Tiyatro salonunda gerçekleşen ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba ve sporcular katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program konuşmalarla devam etti.Zımba: "Sporcularımızı onurlandırmak istedik"


Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba törende yaptığı açıklamada, "Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri federasyonu işbirliği ile yurt genelinde çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklara karşı korumak amacı ile kutlanan bu haftanın amacına ulaştığını görmek bizleri mutlu ediyor. Bu hafta ile birlikte spor dalında Gençlik ve Spor il Müdürlüğünce yaptığımız faaliyetler ile toplumda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Burada yapılan törende sporcularımızı onurlandırmak istedik. Bugün sporcularımızın onur gününe katılan herkese teşekkür ederim" dedi."Özmen ödülünü Çelikel’den aldı"


Değişik branşlarda başarılı olan 38 sporcu tek tek sahneye çıkarak ödüllerini aldı. Sepaş Enerji’nin sponsor olduğu Uluslararası Pieştany yarışlarında ikinci olan kanocu Mustafa Özmen’de ödül alan kişiler arasında idi. Antrenörü Hüseyin Kaya ile sahneye çıkan Özmen, ödülünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in elinden aldı.


Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAKARYA HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç