Sapanca’nın suyu 20 mahalleye daha ulaştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr.

Sapanca’nın suyu 20 mahalleye daha ulaştı

28 Eylül 2017 16:28

Rüstem Keleş, Kaynarca İçmesuyu Projesi kapsamında 20 mahalleye Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştırdıklarını açıkladı.


SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kaynarca ilçemizde 41 mahalleye daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak adına hayata geçirdiğimiz proje ile 20 mahallemize Sapanca Gölü suyunu ulaştırdık. Ekiplerimiz hatta çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımızı tamamladığımız bölgelerde kademeli olarak mahallelerimize Sapanca suyunu veriyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizi tamamlayarak Kaynarca’nın tamamına göl suyunu ulaştırmış olacağız” dedi.


10 milyon lira değerindeki dev proje ile Kaynarca’nın tamamına Sapanca Gölü’nden kaliteli içmesuyu ulaştıracaklarını belirten Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde tüm vatandaşlarımıza birinci sınıf içmesuyu ulaştırmak için aralıksız çalışıyoruz. Bir yandan yeni inşa ettiğimiz içmesuyu hatlarını devreye alırken bir yandan da dev projeleri hayata geçiriyoruz. Daha önce Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtarak 60 kilometre uzaklıktaki Kaynarca ilçemize ulaştırmıştık. Şimdi de Sapanca Gölü’nün suyunu Kaynarca’ya bağlı 41 mahalleye daha ulaştırıyoruz. Bölgede 50 kilometrelik yeni bir hat ve 6 adet içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Ekiplerimiz hattın 42 kilometrelik kısmını tamamladı. Testlerin yapıldığı bölgelerde hatta su verdik” diye konuştu.


Sapanca Gölü suyunun Karadeniz kıyılarına kadar ulaştığını belirten Keleş, “8 kilometrelik son kısmın da tamamlanmasıyla 41 mahallemize su ulaştırmış olacağız. 6 adet depoda ise çalışmalar önemli ölçüde tamamlandı. 20 mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına Sapanca Gölü’nden temin ederek Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde yüksek teknoloji ile arıttığımız kaliteli içmesuyunu ulaştırdık. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlayarak kalan 21 mahallemize de bu suyu ulaştıracağız. Kaynarca’nın tamamında vatandaşlarımız, musluklarından, Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz kaliteli içmesuyunu içecekler. Kaynarcalı hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAKARYA HAVA DURUMU
33
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç