İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çanakkale Savaşı bu sergide anlatılıyor

Samsun’da Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Çanakkale Savaş Objeleri ve Resimleri Sergisi" açıldı.

Samsun'da Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Çanakkale Savaş Objeleri ve Resimleri Sergisi" açıldı.


Dünya tarihinin en önemli destanlarından biri olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, 103'üncü yılında Yeşilyurt AVM'de objelerle anlatılıyor. Düzenlenen sergiyle, Türk tarihinin eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikayelerinin yaşandığı Çanakkale Savaşları'nın sonsuza kadar hatırlanması ve yeni yetişen nesillere Çanakkale ruhunun aktarılması amaçlandı. Bu ruhun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan sergide; orijinal harp malzemeleri, kişisel objeleri, görselleri, bu büyük zaferin izleri ziyaretçilere yeniden yaşatılıyor.18 Mart'a kadar gezilebilecek


5 gün sürecek "Çanakkale Savaş Objeleri ve Resimleri Sergisi" ile Çanakkale'de yüz binlerce düşman askerine karşı direnen ve vatanının bir karış toprağı için canı pahasına savaşan Türk askerinin kahramanlık hikayeleri anlatılıyor. 20 camekan içerisinde Çanakkale Savaşı zamanında kullanılmış orijinal objeleri ve savaşı anlatan 20 pano ile birlikte görücüye çıkan sergide 1915 tarihini ve zorluklarını anlatılıyor. Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde bu şanlı zafere tanıklık etmiş olan eşsiz koleksiyonu görmek isteyen tüm ziyaretçiler, 18 Mart Pazar gününe kadar Yeşilyurt AVM'yi ziyaret edebilir.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.