Çanakkale Savaşı bu sergide anlatılıyor

Samsun’da Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Çanakkale Savaş Objeleri ve Resimleri Sergisi" açıldı.

Çanakkale Savaşı bu sergide anlatılıyor

14 Mart 2018 18:13


Dünya tarihinin en önemli destanlarından biri olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, 103’üncü yılında Yeşilyurt AVM’de objelerle anlatılıyor. Düzenlenen sergiyle, Türk tarihinin eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikayelerinin yaşandığı Çanakkale Savaşları’nın sonsuza kadar hatırlanması ve yeni yetişen nesillere Çanakkale ruhunun aktarılması amaçlandı. Bu ruhun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan sergide; orijinal harp malzemeleri, kişisel objeleri, görselleri, bu büyük zaferin izleri ziyaretçilere yeniden yaşatılıyor.18 Mart’a kadar gezilebilecek


5 gün sürecek "Çanakkale Savaş Objeleri ve Resimleri Sergisi" ile Çanakkale’de yüz binlerce düşman askerine karşı direnen ve vatanının bir karış toprağı için canı pahasına savaşan Türk askerinin kahramanlık hikayeleri anlatılıyor. 20 camekan içerisinde Çanakkale Savaşı zamanında kullanılmış orijinal objeleri ve savaşı anlatan 20 pano ile birlikte görücüye çıkan sergide 1915 tarihini ve zorluklarını anlatılıyor. Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümünde bu şanlı zafere tanıklık etmiş olan eşsiz koleksiyonu görmek isteyen tüm ziyaretçiler, 18 Mart Pazar gününe kadar Yeşilyurt AVM’yi ziyaret edebilir.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç