Engelini aşıp girişimci oluyor

Engeline rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba’da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney isimli vatandaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Engelini aşıp girişimci oluyor

02 Ekim 2017 14:45


Konuğu ile yakından ilgilenen Başkan Yılmaz’ı Murat da evinde ağırlamak istediğini söyledi. Başkan Yılmaz ise bu talebe, "Biz de Murat’a iadeyi ziyarette bulunup çayını içeceğiz" cevabını verdi. Bu cevap ile büyük bir sevinç yaşayan Murat, verdiği destek için Başkan Yılmaz’a defalarca teşekkür etti.


Murat Güney’i herkes Engelliler Haftası’nda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nın koltuğuna oturduğu gün tanıdı. Bir günlük başkanlığında ise hem kendisinin hem de kendisi gibi engelli olanların ve tüm vatandaşların katılacağı girişimcilik kursu açılması talimatını vermişti. Bu talimatı ile Murat bir anlamda kendi işinin patronu olmak isteyen birçok kişinin de hayallerine ilk adımı atmalarına neden olmuştu. O kurs tamamlandı ve 1,5 ay önce Murat’ın da aralarından bulunduğu 150 girişimci Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katıldığı törenle sertifikalarını aldı.


Girişimci olup kendi işini kurmak isteyen ve üretene daima destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, o programda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi öğrencisi Murat Güney ile yakından ilgilenerek engeline bakmadan kendi işini kurmak isteyen Murat’ın azminin herkese örnek olması gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz azmini herkese örnek gösterdiği Murat’ı bugün makamında ağırladı. Ziyarette ilginç diyaloglar da yaşandı."Olmaz, başkanım ben de size kahve ikram edeceğim"


Sertifika töreninde yanına gelmek istediğini söylediğinde Başkan Yılmaz’ın kendisini kabul etmeyeceğini düşündüğünü belirten Murat, "İşlerinin yoğunluğu ve programlarından dolayı görüşmenin gerçekleşeceğine ihtimal bile vermemiştim. Ama başkanım o gün bana söz vermişti. Sözünü tuttu. O günden beri de zaten desteğini esirgemedi. Başkanımdan bende onu evimde ağırlamak için bir kez daha söz istedim. Bu talebime de; ‘Söz veriyorum evine gelip ben de senin çayını içeceğim’ dedi. Ben de ‘olmaz, başkanım siz bize kahve ikram ettiniz ben de size kahve ikram edeceğim’ diye yanıt verdim" açıklamasını yaptı.


Ziyaret Başkan Yılmaz ile Murat’ın birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
Reklamı Geç