OMÜ Senatosu bu kez Vezirköprü’de toplandı

Önceki eğitim-öğretim döneminde ilçelerdeki fakülte ve meslek yüksekokullarında senato toplantılarını gerçekleştiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) yönetimi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da senatonun haftalık olağan toplantısını bu kez de Vezirköprü Meslek Yüksekokulunda (MYO) yaptı.

OMÜ Senatosu bu kez Vezirköprü’de toplandı

06 Ekim 2017 10:34


Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç başkanlığındaki senato üyeleri toplantı öncesi, Şahinkaya Kanyonu’nda Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in de katılımıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç günün anlam ve önemi vesilesiyle yaptığı konuşmada ilçelerde uzun süredir devam ettirdikleri ziyaret ve toplantılar silsilesine bu kez Vezirköprü’yü de eklediklerini belirterek hem Vezirköprü Kaymakamlığının hem de belediyenin Vezirköprü MYO’ya yönelik takdire şayan ilgilerinin kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.“En iyi eğitim için hep birlikte çalışıyoruz”


Vezirköprü MYO’da Türkiye’nin farklı bölgelerinden öğrencilerin eğitim gördüğüne dikkat çeken Rektör Bilgiç, kaymakamlık ve belediyenin bu eksende yüksekokula gösterdiği ilginin çok anlamlı olduğunu kaydederek, “En iyi eğitimin verilebileceği şartların oluşması adına gerek bizler üniversite olarak elimizden geleni yapıyoruz gerekse de ilçenin okulumuza ve öğrencilerimize sahip çıkıyor oluşu geleceğe dönük hedeflerimizi büyütüyor. Belediye Başkanımız bir kez daha bizleri Vezirköprü’de ağırlamak istediklerini iletti. Bu vesileyle de Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve Yüksekokulumuzla olan iletişim ve diyaloğumuzu mümkün olduğunca canlı tutacağız” diye konuştu.Rektör Bilgiç kaptan köşkünde


Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç seyir hâlindeyken geminin kaptan köşkünü ziyaret ederek bir süre gemiyi kullandı. Senato üyeleri ise kanyonun doğal ve eşsiz güzelliğinde hatıra fotoğrafı çektiler.


Gezi sonrasında OMÜ Senatosu haftalık olağan toplantısını Vezirköprü Meslek Yüksekokulunun Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Senato toplantısının sona ermesinin ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, MYO Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin ve öğretim elemanları ile birlikte ikinci öğretim öğrencilerinin ders gördüğü sınıfları gezerek öğrencilerin sorunlarını dinledi ve çözüm önerileri üzerine öğrencilerle fikir alışverişinde bulundu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
14
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  11°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  11°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  12°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç