Samsun’da “Batman Sizi Çağırıyor” sergisi

Samsun’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES Projesi kapsamında hazırlanan, “Batman Sizi Çağırıyor” fotoğraf sergisi açıldı.

Samsun’da “Batman Sizi Çağırıyor” sergisi

06 Ekim 2017 12:22


25 ilden 25 üniversite öğrencisinin Batman’a giderek çektikleri fotoğraflar Samsun Kent Müzesinde sergilenmeye başlandı. Batman’ın gelenek ve göreneklerinin, tarihi dokusunun ve bölge halkının yaşam tarzının anlatılması adına düzenlenen fotoğraf sergisi ilk günden büyük ilgi gördü.


Müzede yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Samsun Kent Müzesi sorumlusu Nilgün Sarıçoban, “Bugün, GENÇDES Projesi kapsamında 25 ilden farklı öğrencilerin Batman ilinde çektiği 25 fotoğrafı sergiliyoruz. Gün boyunca sürecek olan sergimize tüm halkımız katılabilir. Kent Müzesi olarak biz bu tür faaliyetlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Proje Koordinatörü Mehmet Emin Baş ise “Biz proje kapsamında, 25 ilden üniversite öğrencimizi Batman’a davet ettik. 3 gün süreyle öğrencilerimizi Batman’da ağırladık. Tarihi ve doğal güzelliklerini onlara gezdirdik. Bu gezi süresinde öğrencilerin çektiği fotoğrafların arasından 25 adet fotoğraf seçerek sergi oluşturduk. Biz bu fotoğrafları bu arkadaşlarımızın geldiği 25 ilde dolaştırıyoruz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
10
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  11°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  11°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  17°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç