Tekkeköy Belediyesi ve Borsan işbirliğinde evde iş imkanı

Tekkeköy Belediyesi ve Borsan firması işbirliğinde evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olan ve geçimini sağlamak için dışarıda çalışma imkanı…

Tekkeköy Belediyesi ve Borsan işbirliğinde evde iş imkanı

30 Kasım 2016 15:32

Tekkeköy Belediyesi ve Borsan firması işbirliğinde evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olan ve geçimini sağlamak için dışarıda çalışma imkanı bulamayan beş aileye evlerinde iş yapabilme imkanı sağlanılıyor.
Tekkeköy Belediyesi ile Borsan işbirliğinde yürütülen proje kapsamında evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olan ve evinin geçimini sağlamak için dışarıda çalışma imkanı bulamayan beş aileye kendi evinde iş yaparak maddi kazanç elde etme imkanı sunuluyor.

Beş aileye evinde iş imkanı
Samsun’un ve ülkenin önemli firmalarından biri olan Borsan firmasının desteği ile ilçede beş ailenin evlerinde çalışabilme imkana kavuştuğu söyleyen Başkan Togar, “İlçemizde ikamet eden ve evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olduğundan dolayı dışarıda evini geçindirecek bir işte çalışamayan vatandaşlarımıza evlerinde iş yapabilme imkanı sunuyoruz. Belediyemiz istihdam ofisin çalışmalarıyla Samsun’umuzun en önemli firmalarından biri olan Borsan firması sayesinde evlerinden çalışmak için dışarı çıkma olanağı olmayan beş ailenin evinde iş yaparak para kazanmasını sağlıyoruz. Borsan firmasına ait piriz, düğ gibi çeşitli elektrik malzemeleri evinde engelli ve bakıma muhtaç çocukları olduğundan dolayı dışarıda iş yapma imkanı olmayan ailelerin evlerine taşınacak ve parçaların montajı bitince de firma tarafından evden alınacak. Böylelikle kişi evinde çalışarak evini geçindirecek maddi imkana kavuşmuş olacak. Bu projede bizlerle birlikte hareket eden Borsan firmasına duyarlılığından ve böyle bir çalışmada bulunduğundan dolayı aileler ve şahsım adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İstihdam ofisi iş imkanı sunuyor
Tekkeköy Belediyesi istihdam ofisinin iş arayanlar ile işveren arasında kurduğu köprü sayesinde ilçede binlerce kişinin iş sahibi olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Samsun’da bir ilk olan belediyemiz istihdam ofisi sayesinde bugüne kadar 1873 gencimizi iş sahibi yaptık. Yine istihdam ile ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İş arayan vatandaşlarımızın doldurduğu formlar dijital ortama aktarılarak beceri ve meslek gruplarına uygun işyerleri aranıyor. Bunun yanında kısa mesaj servisi aracılığıyla iş arayanların telefonuna personel arayan işverenlerin hangi özelliklere sahip personel aradıklarıyla ilgili bilgilendirme mesajları atılıyor. İşverenlerle yapılan görüşmelerde de aradıkları personelin özellikleri alınarak iş arayanlar ile işverenleri buluşturarak istihdam sağlanıyor” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
10
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  10°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  13°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  13°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  14°C
SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:43
 • Güneş :06:25
 • Öğle :12:53
 • İkindi :16:20
 • Akşam :18:57
 • Yatsı :20:29
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.