Akçakale Belediyesi engellilerin yüzünü güldürdü

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi, dar gelirli engelli ailelerine kışlık yakacak, gıda ve kıyafet yardımında bulundu.Rutin belediye hizmetlerinin…

Akçakale Belediyesi engellilerin yüzünü güldürdü

02 Aralık 2016 11:59

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi, dar gelirli engelli ailelerine kışlık yakacak, gıda ve kıyafet yardımında bulundu.
Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyeciliğin de gereklerini eksiksiz yerine getiren Akçakale Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatarak, onların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Sosyal belediyecilik faaliyetlerinde Başkan Abdülhakim Ayhan’ın en büyük yardımcısı olan eşi Ayşenur Ayhan öncülüğündeki belediye ekibi, Umuda Engel Yok Derneği ile koordineli yürütülen çalışma sonucu tespit edilen dar gelirli engelli ailelerini evlerinde tek tek ziyaret etti. Ailelere kışlık yakacak, gıda, kıyafet ve ayakkabı yardımı yapıldı.
Çocuklara anne şefkati
Ziyaret edilen evlerden birinde battaniyeye sarılıp ısınmaya çalışan çocuklarla yakından ilgilenen Ayşenur Ayhan, çocuklara, kışlık mont ve kabanlarını elleriyle giydirdi. Çocuklara anne şefkatiyle yaklaşan Ayhan, onlara çeşitli oyuncaklar da hediye etti.
Ailelerin diğer ihtiyaçlarını da not alan Ayşenur Ayhan, “Kış mevsimi artık kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. Biz de Akçakale Belediyesi olarak, Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan’ın talimatlarıyla engelli ailelerimize ziyaretlerde bulunuyoruz. Yakacak, yiyecek, kıyafet, çocuklara oyuncak getirdik. Tabii evlerinde başka neye ihtiyaçları var? Bunları da tespit ediyoruz. İnşallah onları da gidermeye çalışacağız. Belediye ekiplerimizle bu yardımları dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.
o Başkan Ayhan’a teşekkür
Umuda Engel Yok Derneği Başkanı Ahmet Efe Akdğan ise, tespit ettikleri ihtiyaç sahibi engelli ailelerinin durumunu Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ile paylaştıklarını belirterek, “Kendileri de sağ olsunlar, değerli eşleri Ayşenur Ayhan’ı görevlendirdiler. Birlikte ev ev gezerek, zor durumda olan engelli kardeşlerimize ve ailelerine çeşitli yardımlarda bulunduk. Ailelerimizin diğer eksiklerini de tespit ettik. İnşallah onları da en kısa sürede temin edecekleri sözünü verdiler. Biz de engelli derneği olarak, hem Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan’a hem de eşine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ŞANLIURFA HAVA DURUMU
22
°
C
Az Bulutlu
  • Cumartesi
    Az Bulutlu
    22°C
  • Pazar
    Az Bulutlu
    22°C
  • Pazartesi
    Parçalı Bulutlu
    22°C
  • Salı
    Çok Bulutlu
    22°C
ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  • 26 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
  • 25 Mart 2017
  • Cumartesi
  • İmsak :04:38
  • Güneş :06:14
  • Öğle :12:41
  • İkindi :16:11
  • Akşam :18:49
  • Yatsı :20:14
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.