Ayşenur Ayhan, gençlerle referandumu konuştu

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan, gençlerle buluşmasında, “Akçakale’yi 16 Nisanda Türkiye birincisi yapacağız” dedi.

Ayşenur Ayhan, gençlerle referandumu konuştu

21 Mart 2017 14:01


Mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak referandum mesaisini sürdüren Ayşenur Ayhan, Akçakale’deki bir platformun genç bayan üyeleriyle Akçakale Belediyesi Araç Parkında buluştu. Katılımcılara referandumda oylanacak anayasa değişikliği paketindeki maddelere ilişkin bilgiler aktaran Ayhan, toplantıya katılan herkesten “evet” sözü aldı. Ayşenur Ayhan, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, bayanlar ile ilçenin sorunları hakkında istişarelerde bulunduklarını belirterek, “İlçemizin gelişmesi, güzelleşmesi için neler yapılabilir bunları konuştuk. Öncelikli konumuz tabii ki 16 Nisandaki referandumdu. Arkadaşlarımıza anayasa değişikliği paketini ve yeni hükumet sistemini anlattık. İnşallah arkadaşlarımız burada konuştuğumuz konuları çevrelerine de anlatacaklar" dedi. Günlerdir halka referandumda neden “evet” oyu verilmesi gerektiğini anlattıklarını belirten Ayhan, “Konuştuğumuz herkesten olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah 16 Nisanda Akçakale’yi, çok yüksek bir evet oyu oranı ile Türkiye birincisi yapacağız" şeklinde konuştu.


Bayan komisyonu Başkanı Meryem Toktan da, ülkenin, devletin ve milletin huzuru, istikrarı için ellerinden gelen mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade ederek, "Sonuna kadar evet diyoruz. İnşallah referandumda sandıktan yüksek bir oranla ‘evet’ çıkacak. Bizim buna inancımız tam” diye konuştu.


Ayşenur Ayhan, toplantı sonunda bayan katılımcılara çanta, çocuklara da oyuncak hediye etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ŞANLIURFA HAVA DURUMU
12
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Salı
  Yağmurlu
  9°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  11°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç