Ceylanpınar’da satranca ilgi artıyor

Ceylanpınar Belediyesi tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerine yönelik Merhaba Okul" satranç turnuvası başladı.

Ceylanpınar’da satranca ilgi artıyor

01 Ekim 2017 12:09


Ulusal bazlı düzenlenen ve "Merhaba Okul" sloganıyla başlayan satranç turnuvası Ceylanpınar Belediyesinin ev sahipliğinde Seydo Atilla Kültür evinde başladı. 3 Kategoride toplam 60 Sporcunun yarıştığı turnuvanın açılış töreninde konuşan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, okulların başlamasıyla birlikte ’Merhaba Okul’ satranç turnuvası düzenlediklerini söyledi. İlk, Orta ve Liseliler olmak üzere 3 kategoride turnuvanın gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Atilla, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.


"Gençlere satranca teşvik ediyoruz"


Ceylanpınar Belediyesi olarak kurmuş oldukları satranç kulübüne kurumsal bir yapı kazandırdıklarını aktaran Başkan Atilla, şunları söyledi: "Aynı basketbol ve futbol takımımız gibi satranç takımımızda kurumsal yapısıyla çalışmalarını sürdürecek. Satranç kulübümüzün çalışmaları kapsamında Ceylanpınarlı çocuk ve gençlere ulaşarak onlara satranç eğitimleri vereceğiz. İl, bölge ve Türkiye geneli düzenlenen turnuvalara katılacağız ve ümit ediyoruz ki satranç eğitimi verdiğimiz çocuklarımız ileride güzel dereceler alacaklardır."


"Satrançta söz sahibi olmak istiyoruz"


Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Memduh Turmak da, ikinci kez Ceylanpınar’da satranç turnuvası düzenlendiğini hatırlatarak, "Bizim de amacımız Türkiye’de satranç konusunda söz sahibi olmak ve bunun da kaptanlığını Ceylanpınar Belediyesinin yapmasıdır. Ceylanpınar Belediyesinin satranca olan katkıları diğer belediyelerimize de cesaret verdi. Gerçekten Belediye Başkanımız Menderes Atilla’nın enerjisi hepimizi satranç konusunda daha aktif hale getirdi" diye konuştu.


İki gün sürecek turnuva sonunda dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verilecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç