İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Narlıdere Köprülü Kavşağı için yol güzergahları belirlendi

Şanlıurfa’da 15 adet bina kamulaştırılarak, kavşak yapımına başlandı.

Şanlıurfa'da 15 adet bina kamulaştırılarak, kavşak yapımına başlandı. Yapılacak çalışmalar nedeniyle ulaşımın sağlanacağı alternatif yol güzergahları belirlendi.


Kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamak amacıyla 7 ayrı köprülü kavşak yapımını hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır karayolu üzerindeki 2 adet köprülü kavşak tamamlanarak, hizmete sunuldu. Kolsuzoğlu Bulvarıyla kesişen alandaki Narlıdere Köprülü kavşağını yapımını sürüyor. 15 binanın kamulaştırılarak, başlanan çalışmalar kapasında kapanan yol için ise alternatif güzergah belirlendi. Ağır vasıtalar için alternatif yol olarak Cemre Kavşağı, TED Koleji, Maşuk, çevik kuvvet yolunda yön levhaları monte edilirken Diyarbakır istikametinden şehir merkezine giden yöndeki tüm levha ve tehlike uyarı işaretleri konuldu.


Karaköprü'nün her iki yakası birbirine bağlanacak


Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin önemli bölgelerinden biri olan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarını birbirine bağlayacak olan Narlıdere Köprülü Kavşağıyla kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor. Kavşak yapımıyla Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır Yolu güzergahı ise dalgeç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edilecek. Güzergah tamamen trafik yoğunluğundan arındırılacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.