Şanlıurfa Valisi kanaat önderleriyle buluşmaya devam ediyor

Şanlıurfa Valilisi Güngör Azim Tuna, Karaköprü ilçesine bağlı Külaflı Mahallesine giderek kanaat önderleri ve muhtarlarla buluştu.Vali Yardımcısı Uğur…

Şanlıurfa Valisi kanaat önderleriyle buluşmaya devam ediyor

30 Kasım 2016 11:22

Şanlıurfa Valilisi Güngör Azim Tuna, Karaköprü ilçesine bağlı Külaflı Mahallesine giderek kanaat önderleri ve muhtarlarla buluştu.
Vali Yardımcısı Uğur Sezer ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin de eşlik ettiği görüşmeye, kanaat önderlerinden Sait Badıllı ev sahipliği yaptı. Vali Tuna, Vali Yardımcısı Sezer ve Başkan Baydilli’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Badıllı, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, hem bölgenin birlik beraberliğini pekiştirme adına, hem de birlikte yaşama kültürüyle alakalı görüş alışverişinde bulunmak adına Külaflı Mahallesinde bulunduklarını belirterek, “Malum, Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Özellikle şer odaklarına karşı Şanlıurfa ve Güneydoğu’da, aynı toprağı paylaşan, aynı havayı soluyan insanlar olarak birlik ve beraberliğimizi göstermek adına bir aradayız” dedi. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise, “Etnik kökeni ve siyasi görüşüne bakmadan aynı inanç ve değerler sistemiyle yoğurulmuş insanlar olarak ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomileri arasına çıkaracak, çocuklarımızı daha iyi bir gelecek bulmaları ve daha iyi yetişmeleri konusunda elinden geleni yapacak olan devlet büyüklerimizin arkasındayız” diye konuştu. Vali Tuna, konuşmasının devamında, “Kararlı bir şekilde bu duruşumuzu bütün dünyaya gösteriyoruz. Bizi yolumuzdan çevirmek isteyen ihanet şebekelerine de bu konuda geçit vermemek üzere kendi birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmekte kararlıyız. Bunu dosta düşmana herkese duyurmuş oluyoruz. Bir olmak lazım. Hepimizin toptan bir ipe sarılmamız lazım. Bugünün dünyasında medeniyet ne kadar gelişmiş olursa olsun zulüm değişmiyor. Bir taraftan da insanların barışı, mutluluğu ve huzuru için çalışanlar var. Biz iyi tarafta olduğumuz için şükrediyoruz. Her zaman da bunun için gayret göstereceğiz. Bugün yaptığımız her şey, bizden sonra bu vatanı emanet edeceğimiz çocuklarımız içindir. Onların daha güzel bir ortamda yaşamaları içindir. Geçmişe göre bugün bunun çok daha fazla bilincindeyiz. Artık Türkiye’nin Doğusu ile Batısı arasında gelişmişlik farkları iyice azalmış durumda. Her türlü hizmet en üst şekilde geliyor. Yeni yatırımlarla birlikte inşallah bu daha iyi bir noktaya gelecek. Bir taraftan da sahip olduğumuz varlıkları birbirimizle paylaşırsak bunun bir değeri var. Çocuklarımızın iyi yetiştirilmeleri, geçmişi iyi anlamaları ve bilmeleri gerekiyor. Ona göre de geleceğimizi şekillendirmemiz gerekiyor. Her geçen gün daha iyi noktada olacağız. Burada sizlerle bir araya gelmişken yerel meseleleri de konuşma imkanı bulduk. Onlarla ilgili de gerekenleri yapacağız. Bizleri ağırladığınız için ve gösterdiğiniz misafirperverlikten ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Kapımız sizlere her zaman açık” ifadelerine yer verdi.
Toplantı sonunda kanaat önderleri ve muhtarlar, Vali Tuna’ya, bölgelerindeki durum hakkında bilgi vererek talep ve görüşlerini dile getirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ŞANLIURFA HAVA DURUMU
34
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  37°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  37°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç