Şanlıurfa’nın 12 bin yıllık lezzetleri sergileniyor

Göbeklitepe kazılarıyla dünyanın en eski yerleşim bölgesi olduğu tescillenen Şanlıurfa’nın yöresel lezzetleri sergileniyor.

Şanlıurfa’nın 12 bin yıllık lezzetleri sergileniyor

04 Ekim 2017 10:04


Moda ve eğlencenin merkezi olan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, düzenlenen sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel etkinliklerle konuklarının kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlarken dünyanın en eski mutfağına sahip, Şanlıurfa’nın yöresel lezzetleri de burada sergilendi. 80 çeşit yöresel yemeğin tanıtımının yapıldığı sergiye, Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösterdi. Yöresel Yemekler Sergisi sanatla gastronomiyi buluşturarak lezzet severleri bir araya getirdi. Göbeklitepe kazılarıyla dünyanın en eski yerleşim bölgesi olduğu tescillenen Şanlıurfa’nın, tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan zengin mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri,Yöresel Yemekler Sergisi ile Şanlıurfalılara yeniden hatırlatıldı.


Damak çatlatan 80 yöresel lezzet tanıtıldı


Şanlıurfa Valiliği bünyesinde kurulan ŞURKAV ve Piazza AVM’nin birlikte düzenlediği sergide, tanıtılmaya değer görülen 80 çeşit yemek, 600’e yakın yöresel lezzet arasından seçildi. Yöresel kıyafetli kadınlar eşliğinde tanıtılan birbirinden eşsiz lezzetler, Şanlıurfalılardan da büyük beğeni gördü. Şanlıurfa mutfağını yeniden gün yüzüne çıkarmak ve dünya gastronomi alanında şehri tanınır hale getirmek için gerçekleştirilen serginin, yörenin lezzet zenginliğini gözler önüne sermek açısından önemli bir fırsat olduğu belirtildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ŞANLIURFA HAVA DURUMU
13
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  13°C
 • Salı
  Yağmurlu
  12°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  12°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  6°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç