Kurtalan’da alt ve üst yapı çalışmaları

Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay’ın çabaları sonucu ilçede hızla alt ve üst yapı çalışmaları yapılırken, uzun yıllardır devam eden su sorununa el atıldı, çevre düzenlemesi ve yeşil alan çalışmaları artırıldı.

Kurtalan’da alt ve üst yapı çalışmaları

04 Eylül 2017 12:15

Bölgenin en büyük parkının yapıldığı ilçede bilhassa akşam saatlerinde caddeleri süsleyen Avrupai tarzı ışıklandırma ile vatandaşlar kendilerini bambaşka bir yerde hissediyor.


Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Karaatay, son üç yılda altyapıda devrim niteliğinde bir karar alarak, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatlarına el attıklarını, üst yapı çalışmaları biten caddelere asfalt dökülerek Kurtalan’ın bir şantiye haline getirildiğini söyledi. Kaldırımlara modern parke taşı döşendiğini aktaran Karaatay, ilçenin tarihinde görülmemiş bir çalışma içerisinde olduğunu, altyapı hizmetin yanında sosyo-kültürel çalışmalar ve insan odaklı projeler geliştirdiklerini, diğer yandan da Kurtalan’ın gelişmesinin önündeki engellerin kaldırılması için de çaba gösterdiklerini ifade etti. Siirt Hava alanının Kurtalan’da yapılmasını desteklediklerini dile getiren Karaatay, Siirt için büyük bir ihtiyaç haline gelen havalananının yapılması için de en uygun yerin Kurtalan’da mevcut olduğunu, aynı zamanda ilçenin gelişmesi için bir lokomotif olacağından bu projeyi şiddetle desteklediklerini aktardı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİİRT HAVA DURUMU
37
°
C
Sıcak
 • Pazar
  Sıcak
  37°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  38°C
 • Salı
  Sıcak
  38°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  40°C
Reklamı Geç