Sağlık Sen genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı

Sağlık-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş’in katılımıyla Siirt’te ’Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’ yapıldı.

Sağlık Sen genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı

26 Eylül 2017 10:03


Bir düğün salonunda düzenlenen toplantı, Sağlık Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz’in Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Genel merkez yöneticileri, Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve üyelerinin katılımıyla düzenlenen programda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Türkiye’nin çok hassas bir süreçten geçtiğini, sendika olarak bu süreçte ellerini taşın altına koyarak halktan ve milli iradeden yana tutum sergilediklerini aktardı.


Memur-Sen olarak elde edilen kazanımların istikrarın bir sonucu olduğunu da dile getiren Memiş, sendikanın toplu sözleşme kazanımlarının yanı sıra kurulduğu günden itibaren demokrasiden, temel hak ve özgürlüklerden yana dik duruş sergilediğini anlattı. Sağlıkta memnuniyet oranının yüzde 76’lara kadar çıktığını aktaran Memiş, vatandaşın hem sağlığa erişimi hem de sağlıktan memnuniyetinin ciddi oranda arttığını, nitelikli binalar, nitelikli hastaneler yapılarak vatandaşların konforlu sağlık hizmeti almasının önünün açıldığının vurguladı.


Yapılan konuşmaların ardından Şube Başkanı Eviz, Genel Başkan Memiş’e üzerinde Tillo motifinin işlendiği saf tiftik battaniyesi, Sendika yöneticisi Hikmet Harman da üzerinde Türk bayrağı olan saf tiftik battaniyesi hediye etti. Etkinlik yerel ses sanatçısı Lütfü Turşak’ın seslendirdiği türkülerle ve yemek ikramıyla sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç