Siirt Valisi Ali Fuat Atik:

Kısa süre önce göreve başlayan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, basın mensuplarıyla ilk toplantısını düzenleyerek, kendisini Siirtli gibi gördüğünü ve hizmet yapmak için tüm imkanları seferber edeceğini söyledi.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik:

18 Temmuz 2017 14:02


Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Siirt Valisi Atik, Siirt’in öncelikli sorununun hava alanı olduğunu, uçuşların olmadığı bir kente yatırımcının gelmeyeceğini, bu amaçla havaalanı ve diğer sorunları memleketin tüm dinamikleriyle çözeceğini söyledi. Siirt’e memleket gözüyle baktığını da ifade eden Vali Atik, görev nedeniyle burada doyup, bu memleketin suyunu içtiği için kendisini bir Siirtli gibi gördüğünü, bilhassa ulaşımdan ekonomiye, eğitimden tüm alanlara kadar memleketin her sorununa bir hemşerilik bilinciyle yaklaşarak çözeceğini, ancak memleketin birikmiş tüm sorununun bir çırpıda, yani kısa vadede çözüm beklemenin yersiz olduğunu, bunun için de güçlü bir ekibi bulunduğunu, yerel basının da desteğiyle memleketi hak ettiği noktaya ulaştıracağını söyledi.


Siirt Valisi Atik, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatına rağmen Siirt-Eruh karayolunun 10 yıl geçmesine rağmen bitirilmediği yönündeki sorusuna, bu yol ile yakından ilgilendiklerini ve sayın Cumhurbaşkanının sözünü yere düşürtmeyecekleri gibi bu meseleyi istismar edenlere gereğini yapacaklarını söyledi.


Vali Atik, Siirtspor’un kurulmasına yönelik bir soruya da; halen memleketin bir takımının bulunmamasını bir eksiklik olarak gördüklerini, bu amaçla eski YSE spor ruhunu yeniden canlandırmak için güçlü bir takım kurarak futbol noktasında bu eksikliğin giderileceğini söyledi.


Siirt Valisi Atik’in toplantıda sorunlara kalıcı çözüm üretilmesi noktasında kendinden emin ve kararlı tutumu basın mensuplarınca olumlu karşılandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİİRT HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Pazartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç