TOKİ inşaat alanını yerinde İnceledi

Siirt’in Baykan İlçe Kaymakamı Cuma Çotu, Veysel Karani beldesinde devam eden ve TOKİ tarafından yaptırılan kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

TOKİ inşaat alanını yerinde İnceledi

30 Eylül 2017 16:23


Veysel Karani Hazretleri’nin türbesinin bulunduğu alanda devam eden çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Kaymakam Çotu, projenin yakın takipçisi olacağını ifade etti. Belde muhtarlarıyla önce makamında bir araya gelen Kaymakam ve Veysel Karani Belediye Başkan Vekili Çotu, daha sonra onlarla birlikte kendi sorumluluk alanlarındaki mahallelerin eksiklerini yerinde tespit etti. Eksiklerin hızlı bir şekilde programa alınarak yapılacağını belirten Çotu, “Devlet olarak kırsal alanda oturan vatandaşlarımıza da en iyi hizmeti götürmek zorundayız. Bu nedenle siz muhtarlarımızla en iyi şekilde diyalog halinde olmamız gerekir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Siirt’in Baykan ilçesi Veysel Karani beldesinde kentsel dönüşüm ve gelişim projesinde inşa edilecek 55 konut ile 145 dükkanın ihalesi 27 Temmuz 2016 Çarşamba günü yapılmıştı. İhale kapsamında ayrıca 2 adet müştemilat inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi de yer alıyor" dedi.


Projenin tamamlanmasıyla yılda yaklaşık 250 bin kişinin ziyaret ettiği beldeye gelen turist sayısının artması bekleniyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİİRT HAVA DURUMU
12
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Hafis Sağnak Yağışlı
  12°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  11°C
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  11°C
 • Salı
  Yağmurlu
  9°C
Reklamı Geç