İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

TÜGVA'dan “Ortaokul Yaz Okulu”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sinop İl Temsilciliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Ortaokul Yaz Okulu” kayıtları devam ediyor.


TÜGVA Sinop İl Temsilciliği tarafından her yıl düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Ortaokul Yaz Okulu etkinlikleri, bu yıl Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu, Sinop Gençlik Merkezi ve Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda gerçekleştirilecek


Etkinliklerde; erkek ve kız öğrenciler için temel dini eğitim konularının yanı sıra, sosyal ve sportif faaliyetlerde düzenlenecek.


Son kayıt tarihi 25 Mayıs 2017 Pazar günü olan TÜGVA Yaz Okulu, 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak. Ayrıca kursun devam ettiği tarih içinde TÜGVA Sinop İl Temsilciliğinde Robotik eğitimi de verilecek.


TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu ile alakalı bilgiler veren TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak ortaokul öğrencilerimize, yaz tatillerinde okul yorgunluklarını çeşitli aktivite ve oyunlarla atacakları, arkadaş bağlarını kuvvetlendirecekleri, eğlenirken de kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirmeyi ihmal etmeyecekleri bir yaz okulu ve kamp programı planlıyoruz” dedi.


Ortaokul öğrencileri için milli ve manevi eğitimin yanı sıra eğlenceli birçok içeriğin de hazırlandığını belirten Fatih Özcan şunları söyledi: “TÜGVA yaz okulunda, bir yandan karakter ve değerler eğitimi ile öğrencilerimizin manevi hazinelerine yatırım yapılırken, bir yandan da sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle gençlerimizi hem dünyevi hem de uhrevi olarak geleceğe hazır hale getirmeyi hedefliyoruz. 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Okulumuza tüm kardeşlerimizi bekliyoruz. 25 Mayıs 2017 Pazar gününe kadar kayıtlarımız devam edecek.”

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.