İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Cizre'de

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 7.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 7.5 aylık hamile kadın ve bebeğinin hastane acil servisinde hayatını kaybetmesinden sonra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, olayı yerinde incelemek ve acılı aileye taziye ziyaretinde bulunmak üzere Cizre'ye geldi.


Şırnak'ın Cizre ilçesinde 26 Ağustos 2017 tarihinde nefes darlığı şikayeti ile ambulansla Cizre Devlet Hastanesine kaldırılan 7.5 aylık hamile Feyruz Polat'ın hastanede hayatını kaybetmesinden sonra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, ilçeye gelerek Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunduktan sonra aileye taziye ziyaretinde bulundu. Müsteşar Gümüş, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Kamu Hastaneler Kurum Başkanı Hasan Aydınlık, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Kamu Hastaneler Kurumu Şırnak Genel Sekreteri Berzan Miroğlu ile birlikte Cizre Devlet Hastanesini gezip Başhekim Yardımcısı Serdar Monis ve Hastane Müdürü Gıyasettin Ucaş'tan bilgi aldı.


Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gümüş, Cizre Devlet Hastanesinde gerekli bütün eksiklerin tamamlanacağını ve gerekli doktor atamalarının yapılacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde bir annenin Cizre Devlet Hastanesinde hayatını kaybettiğini hatırlatan Gümüş, "Hastanede ağustos ayı itibari ile 6 hekim gözüküyor. Ama bunların bir kısmı istifa etmiş, bir kısmı gebelik doğum izni için ayrılmış. 1 hekime kadar düşmüş. Burada olması gereken hekim yok, annemiz buraya getiriliyor. Diğer ilçelerle Silopi, Şırnak ile koordinasyon kurulmaya çalışılıyor. Riskli gebelikte annemizi yoğun kanama sonucu kaybettik. Bunun değerlendirmesi burada yapılıyor. Denetim ve teftiş sonuçlarına göre gerekeni yapacağız. Ama Cizre Devlet Hastanesinin hem kadrolarını hem de fiziki mekanlarını değerlendiriyoruz" dedi.Cizre'ye 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi için onay verildi


Cizre'de ciddi bir kadın ve çocuk nüfusunun olduğuna vurgu yapan Gümüş, şöyle devam etti:


"Burada Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi onayını verdik. İnşallah 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ilavemiz olacak. Cizre Devlet Hastanesinin yenilenmesi gerekir, bazı bölümlerini ve bütün projeleri masaya yatıracağız. Mutlaka Cizre'ye 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ilave edeceğiz ve Cizre Devlet Hastanesini yenileyeceğiz."


Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ve beraberindeki heyet, hastanede hayatını kaybeden Feyruz Polat ve bebeği için Cudi Mahallesinde kurulan taziye çadırını ziyaret edip acılı baba Hüsnü Polat'a taziye dileklerinde bulundu. Bir müddet taziye çadırında oturup ölen kadın ve bebeği için dua okuyan Gümüş, hastanede gerekli incelemeleri yaptıklarını bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.