İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Silopili öğrenciler Afrin için söyledi

Şırnak’ın Silopi ilçesi Verimli Ortaokulu öğrencileri Afrin’deki operasyona katılan askerlere moral vermek için şarkı söyledi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Verimli Ortaokulu öğrencileri Afrin'deki operasyona katılan askerlere moral vermek için şarkı söyledi.


Silopi ilçesinde Afrin için başlatılan Mektup Projesi sonrasında Verimli ortaokulu öğrencileri bir klip hazırlamayı planladı. Okulun müzik öğretmenine danışan öğrenciler okul yönetiminin desteğiyle bir klip hazırladı. Hazırlanan klip Afrin'de görev yapan askerlere gönderildi. Okulun öğrencilerinden Metin Aşan, her zaman Mehmetçiğin yanında olduklarını ve onlar için bu klibi hazırladıklarını söyledi. Beyzanur Tosun ise Mehmetçiği çok sevdiğini dile getirerek, “Askerlerimiz ve şehitlerimiz için böyle bir program yaptık. Onlara destek vermek için bu klibi hazırladık” dedi.“Askerlere moral olsun diye gönderdik”


Afrin'deki askerlere moral vermek amacıyla mektup projesi hazırladıklarını ve öğrencilerin isteği üzerine böyle bir klip hazırladıklarını ifade eden Silopi Verimli Ortaokulu müzik öğretmeni Arif Arı, şunları kaydetti:


“Buradan tamamen milli duygularla, öğrencilerin kendi hisleri ile yaptığımız bir video çalışmasıdır. Biz öğretmen olarak üzerimize düşen görevi yapmak istedik.”


Öte yandan, okulun kapılarına şehitlerin isim ve fotoğrafları yerleştirildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.