Vali Aktaş tatbikat alanında incelemelerde bulundu

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan tatbikat bölgesinde birtakım incelemelerde bulundu.

Vali Aktaş tatbikat alanında incelemelerde bulundu

27 Eylül 2017 12:58


Vali Aktaş’a ziyaretleri esnasında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Veli Tarakcı, 172. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Bülent Temizer, Habur Mülki İdare Amiri Ümit Altay, Silopi Kaymakamı Savaş Konak, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Şentürk Kurt ve İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy da eşlik etti. Ziyaretlerine ilk olarak 172. Zırhlı Tümen Komutanlığına geçerek başlayan Vali Aktaş, tugay komutanından durum ve çalışmaları hakkında bir süre bilgi aldıktan sonra Habur Mülki İdare Amirliğine geçti. Burada yetkililerle bir süre sınır kapısının güvenliği ve alınacak tedbirler hakkında toplantı düzenleyen Vali Aktaş, ardından tatbikat bölgesine geçerek alanda tatbikatın durumu ve yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.


Silopi’de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı devam eden toplu konutların şantiye alanına geçen ve inşaatı yerinde inceleyen Vali Aktaş, yapılan çalışmalar ve inşa sürecindeki son durum hakkında bilgi aldı. Buradan 23 Nisan Kalekolu’nu ziyaret eden Vali Aktaş, kalekolda görev yapan personelle sohbet ederek görevlerinde başarılar diledi. Kalekol ziyaretinin akabinde BOTAŞ PS3 pompa istasyonuna geçen Vali Aktaş, istasyonun işleyişi ve yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Vali Aktaş, daha sonra ziyaretlerini tamamladı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç