ÇEDAŞ, öğrencilerin mesleki gelişimine ışık tutuyor

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.

ÇEDAŞ, öğrencilerin mesleki gelişimine ışık tutuyor

05 Ekim 2017 15:45

Ş. (ÇEDAŞ) Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Bölümü öğrencilerini misafir ederek öğrencilerin kariyer gelişimine katkıda bulunmak için şirket çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgi verdi.


Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde müşterilerine kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji verme politikasını öncelikli hizmet anlayışı olarak kabul eden ÇEDAŞ, öğrencilerin mesleki gelişimine de katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri şirketi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. ÇEDAŞ kampüsü içerisinde yer alan ARGE Projesi olan Güneş Enerji Sistemi Merkezi’ni gezen öğrenciler daha sonda çağrı merkezi ve SCADA Ana Kontrol Merkezi’ni de gezerek çalışmaları yerinde gördü. Daha sonra eğitim salonunda öğrencilere kariyer planlaması konusunda bilgiler verildi.


ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa meslek liselerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek," Çünkü meslek liselerinden iyi yetişmiş nitelikli elemanlar bize hazır olarak geldiği zaman herhangi bir oryantasyon sorunu yaşamadan iş verebiliyoruz. Bir sıkıntı yaşamıyoruz. Meslek lisesi hem şirketimiz hem de ülkemiz için çok önemli. Son zamanlarda hem Milli Eğitim Bakanımız, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanımız ve Enerji Bakanımız meslek liseleriyle ilgili ciddi çalışmalar başlattı. Enerji sektöründe branşlara yönelik meslek liseleri kurulmasına yönelik de bazı çalışmalar başladı. Bu ülkemizin kalkınmasına yönelik çok önemli bir husus çünkü ülke olarak ancak üretimle büyüyebiliriz. Üretimle ancak milli servetimizi arttırabiliriz" dedi.


Şirket gezisinin ardından öğrencilere yemek ikram edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİVAS HAVA DURUMU
29
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  29°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç