İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Cumhuriyet Üniversitesi'nde tanıtım günleri başladı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne (CÜ) yeni kayıt yaptıran öğrencilere tanıtmak için yapılan ’Tanıtım Günleri’ programının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne (CÜ) yeni kayıt yaptıran öğrencilere tanıtmak için yapılan 'Tanıtım Günleri' programının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.


Bir hafta boyunca üniversitede ve ilçelerde yapılacak olan programın ilki Edebiyat Fakültesini kazanan ve yeni kayıt yaptıran öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. CÜ Kültür Merkez'inde gerçekleştirilen programa Vali Davut Gül, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, Genel Sekreter Doç. Hakan Yekbaş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan RektörProf. Dr. Alim Yıldız üniversite hakkında bilgi vererek,"1973 yılında kurulmasına karar alınan ve 1974 kurulan bir eğitim yuvası. Üniversitemiz 18 fakülte 14 meslek yüksekokulu, 6 yüksekokul ve 4 enstitüye sahip olup bugün itibari ile 59 bin 78 öğrenciye sahip bir üniversiteyiz. Bu öğrencilerin 27 bin 524'ü erkek, 31 bin 554'ü bayan olmakla beraber 144 yabancı öğrenci 39 engelli öğrenci bulunmaktadır" dedi.


Üniversitenin bilgi birikimi ile öğrencilere daha iyi eğitim ve daha iyi hizmet edebilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek,"1 yıl önce göreve gelmemize rağmen üniversitemizde çok ciddi değişiklikler yaptık. Şuan öğrencilerimizin kimlikleri hazırlandı. Birçok farklı alanda bu kimlikleri kullanacaksınız. Yurtlar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir tarihte 3 bin kişilik yurdumuzda açılacak" ifadelerine yer verdi.


Vali Davut Gül ise,"Sivas gerçekten öğrencilerimizin rahatlıkla okullarını idame ettirebilecekleri bir il. Gerek coğrafi güzellikleriyle gerek ulaşılabilir olmasıyla gerekse güvenilir olmasıyla. Bunu ilerleyen yıllarda yaşayarak daha iyi anlayacaksınız" diye konuştu.


Program sonrası Rektör Yıldız, Vali Davut Gül'e teşekkür belgesi taktim etti. Program öğrenciler ile hatıra fotoğraf çekinilmesinin ardından sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.