Kendine ait otomobili ile isteyenlere ücretsiz ulaşım hizmeti veriyor

Sivas’ın Suşehri ilçesinde terzilik yapan 45 yaşındaki Gökhan Karşılar kendisine ait otomobili isteyenlere ücretsiz ulaşım hizmeti veriyor.

Kendine ait otomobili ile isteyenlere ücretsiz ulaşım hizmeti veriyor

25 Eylül 2017 15:30


İlçe merkezine bağlı Karşıyaka Mahallesinde oturan Gökhan Karşılar kendine ait olan otomobilini mahalle sakinlerinin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaları için aracını mahallenin kullanımına sundu. Karşılar, mahalle sakinlerini ilçe içerisinde istediklere yere ücretsiz taşıyor. Ehliyeti olanlara ise aracını, yakıtını da karşılayıp hiçbir ücret talep etmeden ödünç veriyor. Böyle bir uygulamayı başlattığı için mutlu olduğunu belirten Karşılar vatandaşlardan kesinlikle yakıt ücreti almadığını söyledi.


Evden sabah namazına giderken aklına böyle bir uygulama yapma fikri geldiğini söyleyen Karşılar, "Çünkü arabası olan var, olmayan var. Bazen aracı olmayanların sıkıntı çektiğini biliyorum ve görüyorum. Bizde bu nedenle böyle bir uygulamayı hayata geçirdik. Kesinlikle yakıtı dahi kendim koymakla birlikte ilçe merkezindeki, hastane veya diğer kuruluşlardaki işlemlerini görmek isteyenler için bu aracı tahsis ediyoruz. Arabasızlığın nasıl olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle bende bu uygulamayı yaptım. Özellikle mahallede arabası olmayan kardeşlerimizin imkanına sunmak için bu uygulamayı yaptım" dedi.


Mahalle İmamı Serdar Pala ise, mahalle sakinlerinden Gökhan Karşıları’n böyle bir imkanı sunmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Gittik ihtiyaçlarımızı gördük ve tekrar mahallemize geldik. Kendisine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİVAS HAVA DURUMU
28
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  28°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç