İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sivas'ta 117 okulun kantini denetlendi

Sivas Valisi Davut Gül’ün talimatıyla okullarının açılmasıyla birlikte il merkezinde kantin ve yemekhanesi bulunan 117 okul denetlendi.

Sivas Valisi Davut Gül'ün talimatıyla okullarının açılmasıyla birlikte il merkezinde kantin ve yemekhanesi bulunan 117 okul denetlendi.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bu denetimlerde genel hijyen durumu, ürünlerin son kullanma tarihleri, satışı yasak ürünler, çalışan personel ve fiziki şartların uygunluğu kontrol edilmiştir. Bu kapsamda 20 adet kantine sıcak su tertibatı, havalandırma yetersizliği ve pencerelerinde sineklik bulunmaması nedeni ile bu eksiklikleri tamamlamaları için 15 gün süre verilirken, süre bitiminde yeniden denetim yapılarak eksikliklerini tamamlamayan kantinlere idari para cezası uygulanacağı bildirildi.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatı ile oluşturulan komisyonun belli periyotlarla devam eden denetimlerinde, öğrencilerin eğitim-öğretim dönemleri boyunca en ideal koşullarda beslenmesi için gerekli tüm fiziki, sosyal ve hijyenik hususlara titizlikle önem gösterildiği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.