“Bilimin En Eğlenceli Hali” projesine kayıtlar başladı

Geçtiğimiz yıl ilk kez hizmete sunulan ve yüzlerce çocuğun yararlanma fırsatını bulduğu “Bilimin en eğlenceli hali” projesi ikinci yılında Süleymanpaşalı çocuklar için kapılarını açıyor.

“Bilimin En Eğlenceli Hali” projesine kayıtlar başladı

06 Ekim 2017 09:22


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından uygulamaya konan Kod Yazma, Robot Atölyesi ve 3D Yazıcı Atölyesi ile başlayan ardından ve Ardunio eğitiminin de verildiği projenin ilk yılında toplam 686 öğrenci eğitim alırken eğitimler çevre il ve ilçeler ile özel okulların da dikkatini çekerek yaygınlaşmaya başladı.“Öğrencilerimiz eğitimler sayesinde teknolojiyi verimli kullanarak bilişim bilgisine sahip oldular”


Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Çocuklarımızı bilime ve bilimsel çalışmalara dahil etmek üzere ‘Teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek istiyoruz’ parolasıyla çıktığımız yolda 686 öğrencinin ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimleri tamamlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz eğitimler sayesinde teknolojiyi verimli kullanarak bilişim bilgisine sahip oldular. Hem eğlendiler hem de üretebilecekleri eğitim programlarını öğrendiler. Yeni eğitim öğretim yılında da Kod Yazma, Robot Atölyesi, 3D Yazıcı Atölyesi ve Arduino eğitimlerimize devam edeceğiz. Tüm çocukları eğitimlerimize kayıt olmaya bekliyoruz” dedi
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU
30
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  31°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  31°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç