Bilmeyen Kalmasın proje etkinlikleri

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi tarafından, "TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı" kapsamında hazırlanan Bilmeyen Kalmasın projesi etkinlikleri düzenlendi.

Bilmeyen Kalmasın proje etkinlikleri

03 Ekim 2017 12:41


Ebru Nayım Fen Lisesi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcıları, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. İlk etapta, takımla daha güçlüyüm atölyesi, cam desenleri ojeleme, geleneksel ebru sanatı ve ebru Sanatında harmoni atölyesi stantları açıldı.


Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ulusan, “Bilindiği üzere yaşadığımız çağ, bilgi çağıyla nitelendirmekte olup bilgi günümüzde en değerli hazine durumuna gelmiş bulunmaktadır. Bilgiyi üreten doğru şekilde kullanan ve ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürerek, üretime dönüştürebilen bir toplumlar hızla ilerlemektedir. İnsanlığa hızla yön veren, refah toplumları haline gelmektedir. Günümüzde zengin yer altı kaynaklara sahip olmak yeterli olmamakta, bu kaynakları dünya pazarında talep gören ürünler haline getiren sanayi ilkesini zengin ve müreffeh toplum konumuna gelebilmektedir. Artık yenilikçi yaklaşımla bilgiyi üretmek, günümüzde en çok konuşulan kavramlardan biride endüstridir. Günümüzde hızla gelişen siper fiziksel sistem, yapay zeka ve dinamik bir işlemeye dayalı üretim altyapısı ile 4.sanayi devrimini meydana çıkarmaktadır. Bilmeyen kalmasında atölyelerde yapacakları çalışmalarda yepyeni bilgi ve beceriler kazanacaklarına buradan aldıkları fikirlerin sinerjisi ile yepyeni projeler geliştireceklerine yürekten inanıyorum” dedi.


Konuşmasından sonra bahçede kurulan atölyeleri gezen Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, öğrencilerin yaptıkları projeler hakkında bilgi aldı. Ulusan, daha sonra eline fırçayı alarak Ebru Sanatı çalışmasını yaptı.


İki gün sürecek olan etkinliğe, Ebru Nayım Fen Lisesi, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ BİLSEM Çorlu Mühendislik Fakültesi okullarının öğrencileri bilimsel ve kültürel projelerini tanıtacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç