Çerkezköy’de 5 milyon 919 bin TL’lik yatırım

Çerkezköy Belediyesi tarafından yapımına başlanan Modern Pazar Yeri Projesi kapsamında mevcut Kapalı Pazar Yeri’nde söküm çalışmaları tamamlandı.

Çerkezköy’de 5 milyon 919 bin TL’lik yatırım

05 Ekim 2017 18:57

5 milyon 919 bin TL’lik yatırım kapsamında temel çalışmaları devam ediyor.


Modern Kapalı Pazar Yerinin yapımı için mevcut pazar yerinde söküm çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, mevcut Pazar Yerimizden sökülen malzemelerle daha önce Kızılpınar Mahallemizde hazırladığımız alanda Kapalı Pazar Yeri oluşturacak. Bu sayede hem şehrimize modern bir Pazar Yeri inşa etmiş olacağız hem de Kızılpınar Mahallemize yeni bir Kapalı Pazar Yeri kazandıracağız” dedi.9 bin 520 metrekare kapalı alana sahip olacak


Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi kapsamında söküm çalışmalarının tamamlanmasının ardından hafriyat çalışmalarının da sona erdiğini sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Proje kapsamında şu anda kalıplar çakılıyor ve temel demirleri bağlanıyor. Temel çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 5 milyon 919 bin TL ihale bedelli Modern Pazar Yeri Binamız 9 bin 520 metrekare kapalı alana sahip olacak. Kapalı Pazar Yeri alanında, 174 metrekare teras ve toplam 200 araçlık da kapalı ve açık otopark alanı bulunacak. Tek kat tasarlanan pazar yeri binamızın yüksekliği ise 12 metre olacak. 4 adet giriş-çıkış ve 7 adet de yangın çıkışının bulunacağı binamız, engelli vatandaşlarımızın ulaşımına da uyumlu olacak. Binamızın batı cephesinde ise 8 adet balıkçı dükkanı tasarlandı” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU
15
°
C
Kuvetli Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  9°C
 • Salı
  Yağmurlu
  9°C
 • Çarşamba
  Kar Yağışlı
  8°C
Reklamı Geç