Çerkezköy’de yatırımlar değerlendirildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy ilçesinde yatırım ve projelerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısına katıldı.

Çerkezköy’de yatırımlar değerlendirildi

01 Ekim 2017 13:46


Çerkezköy Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Başkan Albayrak’ın yanı sıra, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Zeki Gürcün, Fatih Ünsal, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, şube müdürleri ve Çerkezköy Belediyesi yetkilileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, toplantının hayırlı olmasını temenni etti.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak ise, “Düzenlenen bu çalıştaylarla her iki belediye arasında çalışmaların daha verimli bir şekilde sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Her daire başkanımız bulunduğumuz ilçedeki çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiler vermektedir. Görüş ve önerilerin değerlendirildiği toplantılarımızın ilçedeki çalışmaların gidişatı için çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.


İlçede yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, “Şu ana kadar tamamlanan 8 projemiz oldu. Bu çalışmalar ilçede dere ıslah çalışmaları, Çerkezköy Hükümet Caddesi içme suyu hattı, Kızılpınar’da yağmur suyu hattı, çeşitli mahallelerimizde açtığımız sondaj kuyuları, depo ve terfi merkezlerinin bakım onarım çalışmalarını kapsamaktadır. Devam eden dört çalışmamız bulunmaktadır. En önemsediğimiz projelerden biri Çerkezköy ilçesi kanalizasyon ve kolektör hattı inşaatı çalışmasıdır. Çalışmalarımız ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde devam etmektedir. Terfi merkezimiz önemli ölçüde tamamlandı. İl genelinde sürdürülen bir muhtelif içme suyu ve yağmur suyu çalışmamız var. Çalışmalar kapsamında Çerkezköy ilçemizde 3 bin 500 metre kanalizasyon hattı, 2 bin 800 metre içme suyu yenilemesi yapıldı. Talep oldukça çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Tekirdağ ili genelinde içme suyu depolarını dezenfekte ediyoruz. Çerkezköy ilçemizde de bu çalışmalar yapılarak vatandaşlarımıza daha temiz su ulaştırma hizmeti sağlanmış oldu. İmkanlar dahilinde belediyemizin taleplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç