Çerkezköy’ye 4 bin 435 metrekarelik park alanı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinin Bağlık Mahallesine belediye tarafından 4 bin 435 metrekarelik yeşil alanda geniş kapsamlı park yapıldığı ve kısa zamanda hizmete açılacağı bildirildi.

Çerkezköy’ye 4 bin 435 metrekarelik park alanı

04 Ekim 2017 13:27


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Bağlık Mahallesinde devam eden Mahalle Evi ve Taziye Evi ile Huzur Sokak Park yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Akay, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak, gerek Mahalle Evi ve Taziye Evi’nin, gerekse Huzur Sokak Parkı’nın bölge sakinlerinin kullanımına açılacağını söyledi.


Başkan Vahap Akay, “Bağlık Mahallemizde Cansu Sokak’ta bulunan 4 bin 435 metrekarelik yeşil alanda park yapımını tamamlayan Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parkın içinde planlanan Mahalle Evi ve Taziye Evi yapım çalışmalarını sürdürüyor. Buradaki park alanımızda beton parke taş kaplama meydan ve bağlantı yolları yapıldı. Çocuklarımızın güvenli ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri için kauçuk oyun alanları oluşturuldu. Çim ekimi ve ağaçlandırma çalışmalarının da gerçekleştirildiği alanımızda pergola ve oturma grupları monte edildi. Park alanımızdaki yeşil alan ve bitkilerin bakımı da otomatik sulama sistemi ile gerçekleştiriliyor” dedi.“Taziye ve mahalle evleri toplam 514 metrekarelik bir alana kuruluyor”


Park alanı içinde Taziye Evi ve Mahalle Evi yapım çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Akay, “Taziye Evi ve Mahalle Evi toplam 514 metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. Taziye Evimizde 140 metrekarelik bir taziye salonumuz, mutfak, lavabolar, abdest alma yerleri ve mescitler olacak. Mahalle Evi bölümünde ise düzenlenecek kurslar için 4 adet etkinlik salonu, lavabolar, mutfak bulunacak. Bu proje sayesinde Bağlık Mahallemizde oturan vatandaşlarımızın uzun yıllardır talep ettiği taziye evi hizmete girecek, ev hanımları da mahalle evimiz sayesinde düzenleyeceğimiz ücretsiz kurslardan yararlanabilecek” ifadelerini kullandı.


Parkın hemen yanında yapımı tamamlanan mini futbol sahası ve basketbol sahasını da inceleyen Başkan Vahap Akay, burada çocuklarla futbol oynadı.“Güvenli ve güzel yaya köprüsü yapıldı”


Bölgede Pınarça Deresi üzerinden geçen derme çatma yaya köprüsünün vatandaşlar için tehlike arz ettiğini de hatırlatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ekiplerimiz bu derme çatma köprüyü yıkıp, yerine çok daha güvenli ve güzel bir yaya köprüsü yaparak halkımızın kullanımına açtı” diye konuştu.


Başkan Akay, daha sonra Bağlık Mahallemizde Huzur Sokak üzerinde bulunan 490-495 adalar yanındaki yeşil alanda devam eden yeni park yeri çalışmalarını inceledi. Çalışmaların hızla ilerlediğini ifade eden Akay, “Toplam 8 bin 528 metrekarelik yeşil alan üzerinde yapımına başlanan park alanındaki çalışmalar kapsamında beton parke taş döşeme kaplamalı meydan ve bağlantı yollarının yapımı tamamlanmak üzere” dedi.“En kısa zamanda halkımızın kullanımına açılacak”


Huzur Sokak üzerinde oluşturulan yeni park alanı içinde mini basketbol ve mini futbol sahalarının da yapılacağını söyleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Parkımızda fitness alanları, kauçuk kaplamalı çocuk oyun alanı, oturma duvarı ve pergolalar bulunacak. Bitkilendirme ve aydınlatma çalışmalarının da tamamlanmasının ardından parkımız, Bağlık Mahallesi sakinlerimizin kullanımına açılacak” ifadelerini kullandı.


İncelemeler sırasında CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş ve Park Bahçeler Müdürümüz Halil Mert Tayşir de Başkan Vahap Akay’a eşlik etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç