İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Öğrencilerinden Muhteşem Yılsonu Programı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Turhal Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Süleymaniye Kur'an Kursu yıl sonu programı, Prof. Dr.…

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Turhal Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Süleymaniye Kur'an Kursu yıl sonu programı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde, diğer kursların programı ise Turhal Mehmet Uzun Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Minik öğrenciler gösterdikleri performansla takdir topladılar.
Turhal Müftülüğü'ne bağlı 200 Evler, Yenişehir, Salihler, Müftü Mahallesi, Kazımkarabekir, Mehmet Akif Ersoy Kur'an kurslarında açılan 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğreticilerinin birlikte hazırladıkları yıl sonu etkinlikleri adeta izleyenleri büyüledi. 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğrencileri yıl içerisinde edindikleri maharetlerini sergilediler ve öğrendikleri bilgileri izleyenlerle paylaştılar.
Gösterilerde 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğreticilerinin çalıştırdığı öğrenciler hazırladıkları mehteran gösterileri, ilahiler, sema gösterileri, şiirler ve Kur'an-ı Kerim'den süreler ve ayetler okuyarak gösterdikleri olağanüstü performansları ile izleyenlere coşku dolu anlar yaşattılar.
Programda Turhal Müftüsü Mehmet Akpınar'ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Yılmaz Bekler yaptığı konuşmada, "Bir zamanlar çocuklarımızı 15 yaşına kadar yaz Kur'an kurslarına bile gönderemiyorduk. Şimdi ise 4 yaşındaki çocuklarımız için camilerinde Kur'an kursu açılabiliyorsa, eve gider gitmez 2 rekat şükür namazı kılalım avuçlarımızın içi karıncalanıncaya kadar dua edelim" dedi.
Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız ise yaptığı kısa konuşmada, "Turhal'a geldiğimde en çok hoşuma giden bu proje olmuştu. Geleceğimiz adına umut verici bir gelişmedir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarımızın devamını diliyorum" diye konuştu.
Öğrencilere yıl sonu belgelerinin verilmesinin ardından Belediye Başkanı Yılmaz Bekler tarafından programa katılan tüm öğrencilere hediye verilmesiyle program sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.