İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Anadolu Lisesinde ‘şehitler koridoru'

Tokat’ta, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde oluşturulan şehitler koridorunda 15 Temmuz darbe girişimi ile terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerin hatırası yaşatılıyor.

Tokat'ta, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde oluşturulan şehitler koridorunda 15 Temmuz darbe girişimi ile terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerin hatırası yaşatılıyor.


Karşıyaka Mahallesi Okullar Bölgesinde eğitim ve öğretim veren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin giriş katında şehitler koridoru oluşturuldu. Koridorun tavanına Türk Bayrağı, okulun duvarlarına ve kapılarına 15 Temmuz darbe girişimi ile terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerin fotoğrafları asıldı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Onbeşliler ve Çanakkale Zaferindeki askerlerin mücadelesinin de yer aldığı koridordan geçen öğrenciler panolara bakarak yaşanan olayları hafızasında canlandırıyor. Okul Müdürü Sami Öğüt, 15 Temmuz şehitlerini diri tutabilmek için hem 15 Temmuz şehitler köşesi hemde şehitler koridoru oluşturduklarını belirterek, “Amacımız öğrencilerimizin vatan için millet için gerektiğinde 15 Temmuz'da gençlerimiz nasıl canlarını ortaya koydularsa o duygularla vatanımızın bekası için böyle bir nesil yetiştirme gayreti içinde olduk. Öğrencilerimiz bu koridordan geçtiklerinde bu duyguları yaşadıklarına şahit oluyoruz" dedi.


Müdür Yardımcsısı Ali Bal da amaçlarının 15 Temmuz ihanetinin asla unutulmamasını sağlamak olduğunu belirterek, “Bizde bu onur ve şuurla 1071'de başlayan kahramanlık mücadelemizi 15 Temmuz'a kadar sürdüren tarihimizdeki tüm kahramanlarımızın fotoğraflarını burada sergilemeye çalıştık. 15 Temmuzda şehit olan 7 Tokatlı şehidimizi öğrencilerimize tanıtmaya çalıştık. Bu şuur ve inançla yetişen gençlerimiz vatanlarına şehitlerimiz gibi canlarını vermeye hazır olduklarını görüyoruz” diye konuştu. Öğrenciler ise koridordan her geçtiklerinde milletin vermiş olduğu mücadele ve şehitlerimizle gurur duyduklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.