Kanal Tokat’ta ikinci etap çalışmaları

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeşilırmak üzerinde yapılan Kanal Tokat projesinde 2’nci etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Kanal Tokat’ta ikinci etap çalışmaları

28 Mart 2018 12:37


Kanal İstanbul’a kardeş proje olarak gösterilen ’Kanal Tokat’ projesi kapsamında Yeşilırmak’ta rubber dam (şişme boru) sistemi ile su tutulmasının ardından geçtiğimiz aylarda Osmanlı Kancabaşı kayıkları Yeşilırmak’a indirilmişti. 1250 yılında yapılan Hıdırlık köprüsünün altından Osmanlı kayıkları geçerek Yeşilırmak’ta yüzmeye başlarken, Tokat Belediyesi tarafından projenin ikinci etap çalışmaları kapsamında Hıdırlık Sosyal Tesisi inşaatı başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,"1700’lü yıllarda ki Tokat Müftüsü’nün bağ evinden esinlenilerek yapımına başladığımız sosyal tesis binamızı tamamen ahşaptan ve geleneksel malzeme ile yapıyoruz. Tarihi dokunun, günümüz modernliğinin harmanlanması ile buluştuğu Hıdırlık Sosyal Tesisimiz tamamlandığında halkımızın hizmetine sunacağız." şeklinde konuştu.


Geçtiğimiz yıl Mart ayında temeli atılan 10 milyon 540 bin liralık Kanal Tokat projesi kapsamında Yeşilırmak yatağının 1.5 kilometrelik bölümünde Rubber-Dum sistemi su seviyesi 2 buçuk metreye yükseltildi Yaklaşık olarak 7 milyon liralık çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Tokat turizmine katkı sağlaması beklenilen Kanal Tokat açılış töreni ile hizmete sunulacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
12
°
C
Hafif Yağmurlu
 • Cumartesi
  Hafif Yağmurlu
  12°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  21°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  21°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  25°C
Reklamı Geç