Maganda kurşunuyla ayağını kaybeden Sibirya kurdu hayata tutundu

Tokat’ın Artova ilçesinde maganda kurşunu sonucu bir ayağını kaybeden ’Jan’ isimli Sibirya kurdu hayvan sevenlerin yardımıyla hayata tutundu.

Maganda kurşunuyla ayağını kaybeden Sibirya kurdu hayata tutundu

25 Eylül 2017 11:43


Artova’da sağ arka ayağından vurulmuş olarak bulunan Sibirya kurdu cinsi köpeğe hayvanseverler sahip çıktı. Veteriner hekim tarafından tedavisi yapılan köpeğin arka bacağı kurşun yarası sonrasında oluşan enfeksiyon ve kemiklerin parçalanması nedeniyle kesildi. Tedavi masrafları ev hanımı Filiz Kaymak ve hayvansever arkadaşları tarafından karşılanan köpek 6 ay süren tedavisi sonrasında sağlığına kavuştu. ’Jan’ ismi konulan köpeği sahiplenecek bir aile arayan Kaymak, yaşanan olayın üzüntü vereci olduğunu kaydetti.


Köpeğin yaşanan olayın korkusunu halen üzerinden atamadığını ifade eden Kaymak, "İnşallah ona güzel bir yuva bulacağız ve acılarını unutacak. Köpeği bulan kişi olayın nasıl olduğunu bilmiyor. Kapısına sürünerek gelip su içmeye fark edip veterinere getirmiş. Kim neden niye vurdu bir fikrimiz yok. Şuanda sağlık durumu gayet iyi. Az bir yarası kaldı o da iyileştikten sonra güzel bir yuvası olursa onun için hayat tekrar başlayacak" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
10
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  13°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Perşembe
  Karla Karışık Yağmurlu
  6°C
Reklamı Geç