Motosiklet tutkunları Tokat’ta

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine katılmak üzere İstanbul’dan yola çıkan Gold Wing Turkey olarak bilinen Altın Kanat Motosiklet Derneği üyesi 13 motosikletli, Tokat’ta iki gün konakladı.

Motosiklet tutkunları Tokat’ta

18 Mayıs 2018 12:00


Ballıca Mağarası başta olmak üzere tarihi ve doğal güzellikleri gezen Gold Wing Turkey ekibi, Tokat’a hayran kaldı. Dünya genelinde önemli bir hayran kitlesine sahip olan ’Goldwing’ model motosiklet tutkunlarından Burak Gençoğlu, Samsun’a gitmeden önce memleketi Tokat’ı tanıtmak içim iki günlük program düzenlediklerini söyledi. Tokat’ın son birkaç yılda çok fazla değişmiş olduğunu görmekten mutlu olduğunu dile getiren Gençoğlu, arkadaşlarının Tokat’tan güzel anılarla ayrıldığını belirtti. Gençoğlu, "Tüm dünyayı geziyoruz işimizin haricinde. Dernektekilerin çoğu iş adamı. Tokat’a 13 motorla geldik, bu sene bir ilk oldu. Samsun gezisinden iki gün önce Tokat’mızı gezmek istedik. Sağ olsunlar arkadaşlar kırmadılar geldiler. İnşallah seneye daha çok olur" dedi.


Vespa Club Turkey Başkanı Kemal Arıkan da, 250 üyesi olan Gold Wing Turkey’in bir üyesi olarak Tokat’a gelmekten mutlu olduğunu belirterek, "19 Mayıs’ta Samsun’dayız. Ondan sonra Sinop’a giderek İstanbul’a döneceğiz. Biliyorsunuz Vespa bir ekoldür, oradan geldik. Artık otomobil gibi motosikletlerimiz. Yolda araç sürücülerinin oldukça dikkatini çekiyor. Sağolsun vatandaşların da bizleri çekmesi hoşumuza gidiyor ama onlar bize bakarken farkında olmadan motosiklet konvoyunun içine giriyorlar. En büyük sıkıntımız, derdimiz o, kazaya bazen ramak kalıyor" diye konuştu.


40 yaşında motosiklete binmeye başladığını belirten Ümit Sarıaslan (56) ise, Anadolu şehirlerini gezmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İstanbul’da şehir içi trafikte motosiklet kullanmak zor. Ama buralarda daha kolay, yollar daha sakin. Huzur buluyoruz buralarda" ifadelerini kullandı.


Tokat’ta iki gün konaklayan Altın Kanat Motosiklet Derneği üyeleri, Samsun’a hareket etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  26°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  26°C
 • Cuma
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç