Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, gençlerle bir araya geldi

Prof.

Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, gençlerle bir araya geldi

02 Ekim 2017 15:24

Dr. Ramazan Ayvallı, Tokat’ta üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, İhlas Vakfı başdanışmanı ve mütevelli heyeti üyesi, aynı zamanda ’İki Cihan Güneşi Hazreti Muhammed’in Hayatı’ adlı kitabın yazarı olan Dr. Ramazan Ayvallı, Bedestenlioğlu Mahallesinde bulunan Ahmet Ünal Yükler yüksek öğrenim erkek öğrenci yurdunda söyleşi programının konuğu oldu. Yurt Müdürü Ali Osman Koç’un davetlisi olarak şehre gelen Ayvalı, hadis ve örneklerle katılımcıların merak ettiği soruları yanıtladı.


Ayvallı,"Sevgili Peygamberimiz, iki hadis-i şeriflerinde buyurmuşlardır ki ’İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır. Yeni nesillere, milli ve manevi değerlerimizi, mukaddes dinimiz İslamiyet’i, mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerimi, sevgili Peygamberimizi, şanlı tarihimizi, tarihi ve ilmi şahsiyetlerimizi, yüksek kültür ve medeniyetimizi doğru bir şekilde, ilmi ve objektif usullerle öğretmemiz ne kadar büyük bir hizmet olur. Aksi halde, günümüzdeki teknolojik gelişmeler sebebiyle yabancı kültürlere açılmış bir gençliğin, benliğini, dinini-diyanetini, milliyetini, ahlakını muhafaza etmesi, ecdadına saygı duyması, onların yolundan gitmesi çok zordur" dedi.


Türkiye Gazetesi Tokat Bölge Müdürü Halil Güleroğlu’nun da katıldığı programın sonunda katılımcılar Ayvallı ile hatıra fotoğrafı çekindi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (1)

Reklamı Geç