Tokat’ta ’ekmek arası’ tiyatro

Tokat’ta Tiyatro Sanatçısı Kemal Atangür sahibi olduğu lokantanın altına kurduğu oda tiyatrosuyla her hafta sanatseverlerle buluşuyor.

Tokat’ta ’ekmek arası’ tiyatro

17 Nisan 2018 09:38


Tokat’ta yaklaşık 35 yıldır tiyatro ile uğraşan Kemal Atangür, sahibi olduğu köfte salonunun alt katına kurduğu Münir Özkul Oda Tiyatrosuyla her hafta sanatseverlerle buluşuyor. Haftada bir gece Karagöz oyunu da sergileyen Kemal Atangür ve ekibi, rutin oyunların yanı sıra özel seanslarla da sahne alıyor. Ne baba mesleği olan lokantacılıktan, ne de gönlündeki tiyatro aşkında vazgeçebilen Kemal Atangür, birbiriyle alakası olmayan bu iki sektörü 90’ların başında ’Ekmek Arası Tiyatro’ konsepti ile birleştirdi. Bu konseptin seyirciler tarafından da benimsendiğini söyleyen Atangür," "Baba mesleği lokantacılık. 1927’den beri lokantacıyız. Bu lokantanın altına küçük bir tiyatro sığdırdık 36 kişilik. Adını da Münir Özkul Oda Tiyatrosu koyduk. Mottomuz da ekmek arası tiyatro. Çünkü yukarıda köfte var, aşağıda tiyatro var. Ekmek arası tiyatro yapıyoruz. Bu motto ile hareket ettiğimiz için seyircimiz de bunu benimsedi. Çok güzel oluyor ve seyircimiz geliyor, salonumuz doluyor. Bizler mutluyuz, onlar da mutlu" dedi.


Sanatseverler, tiyatronun lokantanın alt katında olmasından dolayı hem ruhen hem de bedenen doyduklarını dile getirirken, Gizem Altıngövde izlediği oyun sonrasında mekanın büyülü bir özelliğe sahip olduğunu ve içeriye girdiğiniz anda tiyatronun kendine has kokusunu hissettiğini söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç