Akçaabat’ta teleferik projesinde istasyon yerleri ve kalkış noktaları belirlendi

Akçaabat Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanan teleferik projesinde istasyon yerleri ve kalkış noktaları belirlendi.

Akçaabat’ta teleferik projesinde istasyon yerleri ve kalkış noktaları belirlendi

10 Kasım 2017 19:02


Akçaabat ilçesinde projelendirme aşaması tamamlanan teleferik projesinde toplamda üç istasyon olacak. Başlangıç istasyonu Cumhuriyet Parkı’nın deniz tarafında olması kararlaştırılan teleferiğin ikinci istasyonu Ortamahalle’nin arka kısmında yer alırken son istasyonu ise ilçenin önemli turizm mekanlarından olan Akçatepe Tesislerinde olacak.


Akçaabat’ın turizmine değer katmak için önemli bir adım olduğu öngörülen teleferik projesi için proje yetkilileri ve belediye teknik elemanları ile bir araya gelerek proje üzerinde incelemelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Teleferik için projelendirme aşaması tamamlandı. İstasyon yerleri ve ilk kalkış noktası belirlendi. Projenin şu anda hazırlıklarının tamamlanmış olmasıyla önümüzdeki zamanlarda yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmesini tasarlamaktayız. Vatandaşların Akçaabat’ın sahil kesimini ve Ortamahalle’yi havadan görebileceği, yukarılara çıkıldıkça seyrine doyum olmayan eşsiz manzaralara tanıklık edebileceği teleferik, turizmin yanı sıra ulaşım ve kültürel açıdan da önemli bir yatırım olacak” dedi.


Turizm açısından bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan teleferik projesinin en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
Reklamı Geç