Başkan Kara: "Seçimler geride kaldı, artık üretime yönelmeliyiz"

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını dileyerek “Seçimler artık geride kalmıştır.


27 Haziran 2018 11:34

Halkımız tercihini yapmıştır. Şimdi yeni oluşacak meclis ve kabine, halkın sorunlarına eğilmeli, ekonomik reformlar bir an önce hayata geçirilmelidir” dedi.


Başkan Kara, seçim öncesinde piyasalarda ve özellikle döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın, seçimin ardından durulma işaretleri verdiğini vurgulayarak, “Dövizdeki düşüşün enflasyon oranlarına yansıması piyasada da mutlaka bir ölçüde rahatlama sağlayacaktır. Hükümetin de özellikle yeni iş alanları açılması, istihdamın artırılması konusunda yeni teşviklerle çalışmalarını sürdürmesi gerekir” diye konuştu.


Başkan Kara, esnaf ve sanatkârlar olarak, ülkenin kılcal damarlarını oluşturduklarının altını çizerek, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimiz ve milletimizin daima yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin kalkınması için daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç