Büyükşehir belediye başkanları için başarı anketi yapıldı

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan “Büyükşehir Belediyenizi ve Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” konulu anketin sonuçları açıklandı.


29 Eylül 2017 11:17


ORC Araştırma Şirketi, “Büyükşehir Belediyenizi ve Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” konulu anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Vatandaşların büyükşehir belediyeleri hizmetleri ile ilgili kanaatlerini tespit etmek amacıyla, 18-25 Eylül 2017 tarihleri arasında 30 büyükşehirde toplam 12 bin 305 kişi ile ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemiyle gerçekleştirilen ankette başarı oranı yüzde 50’nin üzerinde olan büyükşehir belediye başkanları kamuoyuna açıklandı.


Sosyal yardımlar, yeşil alan ve parklar, ulaşım, çevre düzenlemesi ve temizliği, kent estetiği gibi konuların esas alınarak, “Büyükşehir Belediyenizi ve Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” sorusunun halka yöneltildiği ankette Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başarı oranı yüzde 54.5 olarak dikkat çekti.


Gümrükçüoğlu çıkışta


ORC Araştırma Şirketi’nin resmi internet sitesinden paylaştığı anket sonuçlarına göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yüzde 62.5 başarı oranı ile 1’inci, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yüzde 60.6 başarı oranı ile 2’nci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yüzde 59 başarı oranı ile 3’üncü oldu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise yüzde 54.5 başarı oranı ile 30 büyükşehir arasında dokuzuncu sırada yer aldı.


Aynı araştırma şirketinin Temmuz 2017’de düzenlediği araştırmada ise Gümrükçüoğlu yüzde 51.3 başarı oranı ile 13’üncü sırada yer almıştı. Buna göre Temmuz-Eylül döneminde başarı oranını yüzde 54.5’e yükselten Gümrükçüoğlu başarı sıralamasını da 4 basamak ileriye taşıyarak 30 büyükşehir belediye başkanı arasında 9. sıraya yerleşti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
25
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç