Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere gönderilen "2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" başlıklı genelgeye göre, tüm okullar için kolluk kuvvetleri personelinden "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi" görevlendirilecek, talimatının ardından konuyla ilgili Trabzon’da bir toplantı düzenlendi.

Eğitim-öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

08 Eylül 2017 14:51


İçişleri Bakanı Soylu, okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri ve uyuşturucuyla mücadele konusunda, 81 ilin valisi, emniyet müdürleri, jandarma komutanları, bölge jandarma komutanları ve sahil güvenlik komutanlarıyla video konferans sistemi ile toplantı yapmasının ardından Trabzon Valisi Yücel Yavuz’da konuyla ilgili ilgili birim amirleriyle birlikte durum değerlendirmesi yaptı.


Vali Yavuz, İçişleri Bakanı Soylu’nun talimatları doğrultusunda alacakları tedbirlerle yeni eğitim öğretim sezonunu sıfır sorunsuz olarak tamamlamak olduğunu belirterek, “Bu sene ve daha önceki yıllarda da yapılan tedbir ve önlemler bakımından çalışmalara ilave olarak bu sene bir algı ve dikkat yoğunlaşması açısından konuya odaklı bir durum sergileniyor. Tüm güvenlik birimlerimizle 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında çok daha farklı bir metotla inşallah en az sıkıntılı, hatta sıfır sıkıntısız bir şekilde başlayacağız ve devam ettireceğiz. Bu prensipler çerçevesinde toplantılarımızı yapıyoruz”dedi.


Uyuşturucu ve madda bağımlılığı konusunda daha önce olduğu gibi çalışmaların hassasiyetle sürdüreceğini kaydeden Vali Yücel, “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan Trabzon’da bile sıkıntı çektiğimiz bu uyuşturucu ile madde bağımlılığıyla ilgili mücadele konusunda Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Sağlık Bakanlığımızla birlikte ilgili bütün bakanlıkların çok ciddi yaptığı çalışmayı aynı hassasiyetle bu senede devam ettireceğiz. Bu konuda arkadaşlarımızdan gelecek fikirler o manada önerilecek hususları birlikte değerlendirip yol haritası belirleyeceğiz. Okullardaki servis araçlarının güvenliğe uyup uymadıklarını, standartlara uyup uymadıklarını nasıl bir mekanizmayla bu sistemi çalıştırdıklarını ayrıca değerlendireceğiz” diye konuştu.


Okul çevrelerindeki aydınlatma konusunu yeniden ele aldıklarını kaydeden Yücel, “ Okul güvenliği anlamında okul çevreleri geliş, gidiş güzergahındaki sokak aydınlatma konusunu yeniden ele alıyoruz. Kameralarla belli yerlerde kişi hak ve hürriyetlerine asla zarar vermeksizin, özel hayata asla girmeksizin genel olarak hayat akışının cereyan ettiği yerlerde güvenlik kameralarla takip edeceğiz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
26
°
C
 • Pazartesi
  26°C
 • Salı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç